http://iranneeds.com
سه شنبه 12 آبان 1394
٦ هزار تخلف در بنگاه‌های اقتصادی تبریز
 ٦ هزار تخلف در بنگاه‌های اقتصادی تبریز


احمد اسفماعیل‌عطاپور، معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی از انجام ١٠٤هزار مورد بازرسی از بنگاه‌های اقتصادی استان در ٦ ماهه اول سال‌جاری خبرداد  و اعلام کرد، این میزان بازرسی که ٢١١٨ مورد آن درقالب گشت‌مشترک و با همکاری دستگاه‌های مختلف استانی ازجمله معاونت غذا و دارو، پلیس آگاهی، پلیس مبارزه با قاچاق کالا، اتاق‌اصناف، اتحادیه‌های صنفی و شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ٨عملیاتی‌شده، منجر به کشف ٥٩٠١ نوع تخلف درقالب ٥٢٨٨ فقره پرونده شده است.

وی افزود: عدم‌درج قیمت، گرانفروشی، عدم صدور فاکتور یا صورتحساب، عرضه‌‌وفروش کالای قاچاق، عدم‌رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، کم‌فروشی‌وتقلب در صدر تخلفات کشف‌شده قرار دارند.

همچنین طی ٦ماهه ‌سال‌جاری تعداد گزارش‌های دریافتی از طریق ستاد خبری١٢٤ و شکایات حضوری با توجه به آرامش حاکم در بازار با کاهش ٢٥‌درصدی نسبت به‌سال قبل مواجه بوده‌است. به‌طوری‌که در این مدت تعداد ٣٨٧٢ فقره گزارش‌مردمی دریافت شده و مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته و برای ٧٥٣ واحد متخلف پرونده تخلفاتی تشکیل و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در این مدت بیش از ٥ طرح نظارتی ویژه ملی و استانی ازجمله طرح نظارتی نوروز، رمضان، بازگشایی مدارس، آردونان، هدفمندی یارانه‌ها و... نیز برگزار شده و با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در ٦ماهه دوم ‌سال نیز به تناسب وضع بازار و مناسبت‌های تقویمی جهت حفظ آرامش بازار طرح‌های نظارتی ویژه تداوم خواهد داشت.

عطاپور در پایان ضمن اعلام آمادگی کامل بازرسان معاونت نظارت و بازرسی برای دریافت و رسیدگی به شکایات حضوری و تلفنی شهروندان، از کلیه صاحبان بنگاه‌های اقتصادی استان درخواست کرد نسبت به درج قیمت مصرف‌کننده روی کالا‌ها یا در محل مناسبی که در معرض دید مشتریان باشد و نیز رعایت ضرایب سود قانونی و احتراز از گرانفروشی، کم‌فروشی تقلب در کسب و... اهتمام بورزند.

منبع: روزنامه شهروند


 


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*