http://iranneeds.com
آرشیوی
پروسه‌ طولانی "ثبت آنی" سند
پروسه‌ طولانی "ثبت آنی" سند

گروه بازار ساختمان: سرانجام پس از گذشت 3 ماه از راه‌اندازی سامانه ثبت آنی و تحمل فشار و استرس زیاد بر سردفتران و پرسنل دفاتر اسناد رسمی به نظر می‌رسد از تلاطم اولیه کاسته شده و سامانه به‌سرعت در حال اصلاح و به‌روزرسانی می‌باشد .


پر واضح است این اصلاح و به‌روزرسانی و حل معضلات جز در کنار حمایت و پیگیری‌های مداوم سردفتران میسر نبوده و نیست. سامانه ثبت آنی آزمون مهمی برای سردفتران در جهت شناخت توانایی‌ها و ظرفیت دفاتر اسناد رسمی ، مزایا و معایب دنیای دیجیتال در شرایط کنونی بود. آزمونی که به‌حق سردفتران با تمام فشارها و هجمه‌ها از آن نسبتاً سرافراز بیرون آمدند که همگان به این موضوع اذعان دارند.
پیام ساختمان در روزهای اول ثبت آنی گزارش‌هایی از دغدغه‌ها و نگرانی های سردفتران و مردم در خصوص ثبت آنی منتشر کرد و اکنون پس از گذشت سه ماه بار دیگر به سراغ دفترخانه‌ها و مردم رفتیم تا از عملکرد چندماهه ثبت آنی جویا شویم :
بین کانون سردفتران و مخابرات توافقی نشده است
فلامکی، کارمند دفترخانه ثبت‌اسناد در مورد سامانه ثبت آنی به خبرنگار ما گفت: ما قبول داریم مشکلات زیادی در این زمینه گریبانگیر مردم است اما مردم باید بپذیرند که ثبت آنی مقوله مهمی است. سازمان ثبت‌اسناد و کانون سردفتران و دفترداران در آستانه راه‌اندازی این سیستم به دفترخانه‌ها قول داده بودند تا در مذاکره با مخابرات و تهیه اینترنت پرسرعت و کم هزینه برای دفترخانه‌ها ، مشکلات سیستم سامانه آنی را کمتر کنند. اما با گذشت چند ماه از آغاز به‌کار سامانه، هنوز هیچ توافقی بین سازمان و مخابرات برای تسهیلات پهنای باند به دفترخانه‌ها صورت نگرفته و همچنان بخشی از مشکلات موجود به‌سرعت پایین اینترنت دفترخانه‌ها مربوط می‌شود.
ثبت آنلاین افتخار ندارد
جعفری، دفتردار در مورد وضعیت کنونی ثبت‌اسناد به خبرنگار پیام ساختمان گفت: وضعیت دفترخانه‌ها سفید است به‌نحوی‌که ما دیگر شرمنده مردم نیستیم، اما این وضعیت سفید را با مشکلات فراوان کسب کرده‌ایم. وی افزود: سازمان ثبت به طور متناوب به اعلام تعداد اسناد ثبت‌شده در سامانه می‌پردازد و این آمار را نمادی از موفقیت راه‌اندازی این سامانه می‌داند درحالی‌که دفترداران به این اقدام اعتراض دارند و معتقدند: ثبت این تعداد آمار با سختی فراوان و تنش های زیاد در دفاتر انجام می‌گیرد و کاسه صبر آنها را لبریز کرده است . جعفری ادامه داد: دفاتر از سر ناچاری و به خاطر هزینه‌های سنگین اداره دفترخانه و نیز حل مشکلات مردم با زحمت فراوان اقدام به ثبت سند در سامانه می‌کنند بنابراین تعداد اسناد ثبت‌شده نباید نشانه موفقیت سامانه قلمداد شود.
دیدار رئیس در سه شنبه‌های صوری
شاپوری،مراجعه‌کننده‌ای که برای تنظیم سند به دفترخانه آمده است در مورد عدم همکاری سازمان ثبت‌اسناد با دفاتر ثبت گفت: چند بار برای حل مشکل ثبت به سازمان ثبت‌اسناد مراجعه کردم تا رئیس سازمان را ببینم که البته راه به‌جایی نبردم و پاسخ مناسبی از سوی سازمان دریافت نکردم .حال سؤالم این است سازمانی که باید مردمی و جوابگوی مردم باشد چرا با مراجعه‌کنندگان برخورد نامناسب دارند؟ وی در ادامه افزود: به نظر من سازمان ثبت، سازمان ثروتمندی است پس چرا برای ارتقای سطح دفترخانه و ثبت ‌ پول خرج نمی‌کند. ؟ این سازمان چند ساختمان بزرگ را در تهران ایجاد کرده اما هیچ‌کدام دردی از مردم دوا نمی‌کنند و جالب تر اینکه سه شنبه‌های صوری را برای دیدار مردمی انتخاب کرده‌اند درحالی‌که بیشتر مراجعه‌کنندگان از شهرهای دور نمی‌توانند به‌اندازه 1 دقیقه با رئیس سازمان ملاقات داشته باشند.
 
 
 
 
منبع: پیام ساختمان 


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*