http://iranneeds.com
آرشیوی
نماي ساختمان در تهران قانونمند می شود
نماي ساختمان در تهران قانونمند می شود


قائم مقام معاونت شهرسازي و معماري شهرداري تهران، ارائه نقشه نماي ساختمان را شرط صدور پايان کار عنوان کرد و از اجراي اين طرح از ابتداي امسال خبر داد.
به گفته قائم مقام معاونت شهرسازي و معماري، همخواني نماي ساختمان با محل جغرافيايي، استفاده از رنگ هاي داراي هارموني با ساختمان هاي مجاور و رعايت سقف 40 درصدي در استفاده از نماي شيشه اي ساختمان ها، سه ضابطه جديد در دستورالعمل نقشه نماي ساختمان ها است که از سوي شهرداري تهران براي صدور پايان کار به دفاتر خدمات الکترونيک ابلاغ شده است. مجتبي طبقي قائم مقام معاونت شهرسازي و معماري شهرداري تهران درباره جزئيات اجرايي اين دستورالعمل اظهار کرد: اين دستورالعمل براي مالکاني است که از ابتداي امسال تقاضاي پروانه ساخت داده اند، البته دست مهندسان معمار در نماي ساختمان باز است و فقط يکسري احکام ايجابي و سلبي ارائه شده که موجب منع يا توصيه مواردي است. طبقي اضافه کرد: به عنوان مثال استفاده بيش از 40 درصد از شيشه در نماي ساختمان منع و بهره گيري از رنگ هايي که با ساختمان هاي مجاور هارموني داشته باشند، توصيه شده است. او همچنين هماهنگي ميان نماي ساختمان با محيط جغرافيايي را بند ديگر اين دستورالعمل عنوان کرد و افزود: نماي ساختمان بايد با محل جغرافيايي همخواني داشته باشد و نقشه هاي ساختماني که ارائه مي شوند بايد با توجه به محل جغرافيايي خود باشند و به اين امر رسيدگي مي شود. او در خصوص تسهيلات تشويقي رعايت ضوابط نماي ساختمان نيز گفت: هنوز تسهيلات تشويقي به تصويب شوراي شهر نرسيده و در صورتي که امسال به تصويب شوراي شهر برسد از سال آينده اجرايي خواهد شد. او ادامه داد: البته برخي مصوبات قبلي شوراي شهر تسهيلاتي دارد که اگر هر کدام از مالکان شرايط لازم را احراز کنند، مي توانند از اين تسهيلات بهره مند شوند. به گزارش «دنياي اقتصاد» تصويب نشدن تسهيلات تشويقي رعايت ضوابط نماي ساختمان تاکنون در حالي است که در ماه هاي پاياني سال گذشته مدير کل شهرسازي و طرح هاي شهري وقت معاونت شهرسازي و معماري از تدوين تسهيلات تشويقي ضوابط نما تا ابتداي امسال خبر داده بود. 
 
منبع: روزنامه دنیای اقتصاد 


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*