http://iranneeds.com
آرشیوی
غیر قانونی بودن برج‌ سازی بانک‌ ها با پول مردم
 غیر قانونی بودن برج‌ سازی بانک‌ ها با پول مردم

کسی نمی‌تواند بگوید برج‌سازی بانک‌ها با پول مردم اشکال ندارد چون به لحاظ قانونی فعالیت ساختمانی و معاملات غیرمنقول ممنوع است.


فرهاد بیضایی اظهار کرد:‌ در قانون مصوب مجلس، بانک‌ها چند ممنوعیت برای فعالیت دارند که شرکت‌داری، حضور در بخش ساختمان و معاملات غیرمنقول و حوزه تجارت بازرگانی و تجارت کالا از جمله این ممنوعیت‌هاست.
وی با تاکید بر این‌که بانک‌ها باید بر مبنای قانون عمل کنند، تصریح کرد: برای برج‌سازی بانک‌ها از محل سپرده‌های خود، بانک‌ها باید -بانک‌ها- بنگاه‌داری کنند که در قانون از این کار نیز یعنی بنگاه‌داری منع شده‌اند.
وی با یادآوری این‌که شرکت‌های متعلق به بانک‌ها غیرقانونی است، تاکید کرد: بانک مرکزی باید بر اجرای قانون نظارت کند نه این‌که زمینه فعالیت غیرقانونی بانک‌ها را فراهم کند.
کارشناس اقتصاد مسکن بیان کرد: ورود بانک‌ها به بخش ساخت‌وساز و معاملات غیرمنقول بسیار شدید است و تزریق پول‌های کلان به بخش ساختمان اثرات تورمی شدیدی را به دنبال داشته است.
معاون نظارتی بانک مرکزی یکشنبه‌ شب هفته جاری در برنامه پایش گفته بود: باید بین منابعی که بانک‌ها از خودشان صرف برج‌سازی می‌کنند یا اینکه از محل سپرده‌های مردمی در این کار صرف می‌کنند، تفکیک قائل شویم. وقتی از محل سپرده‌های مردمی باشد که اشکال ندارد.
تهران‌فر اظهار کرد: طبق عملیات بانکداری بدون ربا بانک‌ها اجازه دارند که مشارکت مدنی داشته و حتی فروش اقساطی داشته باشند. برای بخش مسکن یک قسمت خوبش هم برج سازی است و می‌توان از این زاویه نگاه کرد که اگر از بانک‌ها به چند برج ساز خوب تسهیلات بدهند با ساخت تعداد زیادی مسکن از طریق این برج‌سازها کمک بسیار خوبی به بازار مسکن شده است.
 
منبع:تسنیم 


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*