http://iranneeds.com
آرشیوی
ارزش بالای ساخت و سازهای سنتی در کشور
ارزش بالای ساخت و سازهای سنتی در کشور

کاربرد واژه سنتی در مقابل واژه صنعتی خیلی درست نیست، چرا که ساخت و سازهای سنتی در کشور انجام می شود که بسیار ارزشمند است.


منوچهر شیبانی با اشاره به اینکه در حال حاضر نظام اداری ساخت و ساز نواقصی دارد، افزود: توجه به اقلیم کشور و استفاده از مصالح مناسب برای ساخت و ساز، اصلاح نظام اداری و اجرای مقررات بیست و دو گانه ساختمان سازی می تواند به ارتقای کیفیت و ماندگاری بالای ساخت و سازها کمک کند.
مدیرکل دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه استفاده از فناوری های نوین می تواند روند ساخت و سازها را از سنتی به صنعتی تغییر دهد، اظهار داشت: سرمایه گذاری، ایجاد تسهیلات صنعتی سازی، مکان یابی مناسب برای کارخانه ها، حضور پررنگ مهندسان، کاردان ها و دست اندرکاران صنعتی سازی که با فناوری های روز دنیا آشنا هستند، می تواند ما را به سمت و سوی صنعتی سازی سوق دهد.
در ادامه مهدی موذن رییس سازمان نظام کاردانی ساختمان اظهار داشت: چندین سال است که بحث صنعتی سازی ساختمان در کشور مطرح شده اما بیشتر جنبه شعاری داشته و هیچگاه از جانب مسوولان امر با جدیت پی گیری نشده است.
وی صنعتی سازی ساختمان را ضروری عنوان کرد و افزود: صنعتی سازی نباید به مسکن مهر محدود شود، بلکه باید در این زمینه فرهنگ سازی شود و با برگزاری همایش ها و کنفرانس های تخصصی، اهمیت صنعتی سازی تشریح تا مردم با انواع روش های صنعتی سازی آشنا شوند.
موذن گفت: وزارت راه و شهرسازی باید افرادی را که می خواهند صنعتی سازی انجام دهند مورد حمایت قرار دهد و در ساخت و ساز باید روش ها و فناوری های نوین مورد استفاده قرار بگیرد و اگر در کشور بخواهیم یک و نیم میلیون واحد مسکونی بسازیم، جز با روش انبوه سازی و صنعتی سازی امکان پذیر نیست.
منبع:ایرنا


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*