http://iranneeds.com
آرشیوی
برج ۵۸ طبقه در خیابان‌ ۵ متری در حال ساخت است!
برج ۵۸ طبقه در خیابان‌ ۵ متری در حال ساخت است!

برج فرشته با ارتفاع ۲۳۵ متر و ۵۸ طبقه در سایه غفلت مسئولین امر در شهر تهران در خیابانی با عرض ۵ متر در حال ساخت می‌باشد.


 برخی سایت‌های خبری مدتی پیش عملیات ساخت و ساز دومین ساختمان بلند مرتبه تهران با ارتفاع ۲۳۵ متر و ۵۸ طبقه در محله الهیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تهران آغاز شد. صرفنظر از مسائل درخور تاملی که در اجرای این پروژه‌ وجود دارد و به مواردی از آن اشاره می‌شود، این ساختمان بلندمرتبه در مجاورت خیابانی با عرض حدود ۵ متر در حال احداث است. این در حالی است که این اقدام خلاف اصول بدیهی شهرسازی و معماری است.
سرمایه‌گذار برج فرشته در تشریح پروژه گفته است:‌«تا این مرحله از پروژه، از تسهیلات دولتی استفاده نشده است و تماما از سرمایه خصوصی استفاده شده اما برای ادامه این پروژه عظیم که می‌توان آن را ملی دانست! ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان نیاز است. ما با بانک‌ها وارد رایزنی شده‌ایم ولی بانک‌ها برای ساخت هتل بیشتر از ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارائه نمی‌دهند. به همین خاطر در تلاشیم کنسرسیومی متشکل از چند بانک تشکیل شود تا پرداخت این تسهیلات توجیه پیدا کند.»
وی همچنین با اشاره به برندهای خارجی می‌گوید: ما می‌خواهیم پای برندهای مطرح مثل هتل‌های «هیلتون» را به ایران باز کنیم و باید تلاش‌های زیادی انجام دهیم که آنها متقاعد شوند.
اظهارات سرمایه‌گذار پروژه در حالی است که تنها ۱۸ طبقه از برج فرشته به هتل اختصاص یافته است و مابقی طبقات به مراکز تجاری، رستوران، تالار و سالن‌های پذیرایی و واحدهای اداری اختصاص داده شده است.
گفتنی است طراحی پروژه فوق توسط «زاها حدید» معمار انگلیسی و عراقی‌تبار انجام شده است. وی پرورش یافته مکتبی است که با عنوان «جهانی شدن» بنا نهاده شد و فروپاشی تعلقات فرهنگی، دینی و سرزمین خاص از مولفه‌های اساسی آن می‌باشد. حدید معتقد است که معماری، مسئولیت اجتماعی ندارد و می‌بایست اخلاق قربانی معماری شود.
«زاها حدید» در فهرست خوش‌خدمتی‌های خود طراحی پیست اتومبیلرانی بحرین به سفارش آل خلیفه در بحبوحه انقلاب مردم این کشور را نیز دارد.
وی در سال ۲۰۰۴ «جایزه پریتزکر» را به پاس خدمت به اهداف صهیونیسم دریافت کرد.
لازم به ذکر است که سرمایه‌گذار پروژه برج فرشته از زنجیره‌ای بودن این هتل و احداث شعبات دیگر در شهرهای اصفهان، شیراز و یزد خبر داده است. در حال حاضر هتل مجاور برج میلاد تهران نیز با طراحی زاها حدید در حال ساخت می‌باشد.
مناسب است سازمان‌های ذیربط شهرداری تهران، شورای شهر و معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی و... از کنار این اقدام به سادگی نگذرند.
 
 
منبع: افکارنیوز 


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*