http://iranneeds.com
آرشیوی
راهنمای خرید کاشی و سرامیک
راهنمای خرید کاشی و سرامیک

تاریخچه کاربرد کاشی های سرامیکی، با تاثیر از فرهنگ ایران، اسپانیا، و عرب به قرن یازدهم میلادی باز می گردد.


بسیاری از خانه ها، مراکز و مساجد تاریخی مملو از کاشی های زیبا هستند که به خاطر سبک زیبا و کاربردشان معروف هستند. به همین دلیل امروزه کاشی های سرامیکی در خانه ها، به ویژه در اندازه بزرگ و چشمگیر، مورد استفاده هستند.در حال حاضر، کاشی های سرامیکی سایز بزرگ جلوه ای جذاب تر دارند. درخصوص طرح و نقش، هرچه کاشی های سرامیکی بزرگتر باشند بهتر است، زیرا سرامیک های بزرگ طرح مطلوبتری دارند و از آنجا که طی مراحل فنی ساخته می شوند، بعد از نصب، هموارتر خواهند بود. امروزه مصرف كنندگان دیگر به دنبال کاشی های سنتی 30 در 40 نیستند. اگر كمي دقت كنيد مي بيندي كه در اتاق های تمامی خانه های مسکونی کاشی های سرامیک بزرگ 80 در 80 یافت می شود.

راهنمای خرید کاشی و سرامیک


به گفته يكي از كارشناسان هنر و معماري بهترین روش برای افزایش زیبایی بصری اتاق، استفاده از کاشی های سرامیکی بزرگ است. از آنجا که اين نوع كاشي ها در سبک های متنوع یافت می شوند، میتوانید کاشی هماهنگ با سبک خانه خود بیابید، چراكه انواع مختلف آنها برای ادغام طرح خلاقانه در خانه های سنتی و فضاهای غیر متعارف ساخته شده اند. کاشی های بزرگ مزایای بسیاری دارند. بزرگی آنها باعث می شود تا شیارهای سیمانی کمتری را تمیز کنید. همچنین کاشی ها بسیار بهداشتی هستند، و غالبا در مراکز پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. هرچه اندازه آن بزرگتر باشد سطح وسیع تری را برای ارائه طرح های سرامیکی شیک فراهم می کند، و به زیبایی دکوراسیون هر خانه ای می افزایند. امروزه کاشی های سرامیکی بزرگ در سرتاسر دنیا، بر دیوار و زمین با کاربردهای گوناگون، دیده می شوند. این کاشی ها ابتدا به شکل سرامیک متراکم در سبک ها و طرح های متنوع ساخته می شوند. نحوه ساخت بعضی از آنها به گونه ای است که به نظر می آید از جنس سنگ، فلز، لینن و چرم هستند.

راهنمای خرید کاشی و سرامیک


پوشاندن دیوار خانه با کاشی های سرامیکی طرفداران بسیاری دارد. از آنجا که این کاشی ها طرح های بی نهایت انعطاف پذیری دارند، میتوانند به روشهای جذاب بیشماری بکار گرفته شوند. به دلیل نحوه ساخت آنها، کاشی های بزرگ سطحی هموارتر دارند و نمایی صیقلی و براق بوجود می آورند. معماران، طراحان داخلی و نماسازان و همچنین بسیاری از خانه داران، در این کاشی ها عامل خلاق بالقوه ای را میبینند. یک روش، کاربرد آنها در فضاهای انتقالی است، یعنی در آن قسمت هایی که از فضای داخلی به فضای خارجی تبدیل می شوند. مثلا، کاشی های سرامیک برای ادغام اتاق آفتاب گیر محفوظ با پاسیوی وسیع خارج از خانه، کاربردی فراواني دارد. در جایگاه مرسوم خود، مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی، کاشی های بزرگ نیز مورد استفاده هستند، اما کاربرد آنها در جاهای غیرمتداول، مانند نشیمن یا اتاق لباسشویی، محبوبیت خاصی پیداکرده است.

راهنمای خرید کاشی و سرامیک


کاشی ها را به عنوان تاج تخت به دیوار پشت آن، اطراف آینه سرویس بهداشتی، به عنوان قاب شومینه و به شیوه های مختلف تزئینی به دیوار نصب می کنند. به اين منظو مي توانيد کاشی های نقش و نگار دار را انتخاب کنید و یا برای ایجاد نمایی منحصر به فرد از آنهایی استفاده کنید که یاد آور نمای سنگ، فلز و ... هستند. از آنجا که این کاشی ها بزرگ هستند، برای نصب آنها پیشنهاد می شود از متخصصی که در خصوص انواع کاشی های سرامیکی و شیوه های نصب آنها اطلاعات کافی دارد، کمک بگیرید. فراموش نکنید که قبل از نصب کاشی ها باید سطح دیوار را با کمک ابزار مخصوص تراز کنید.


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*