http://iranneeds.com
آرشیوی
8 دکوراسیون زیبا برای دیوار
8 دکوراسیون زیبا برای دیوار

اگر از آن دسته آدم هایی هستید که دوست دارند لباسی راحت و ساده به تن کنند و بعد یک گردنبند بزرگ یا دامنی روشن یا کفش‌هایی با پاشنه‌های بسیار بلند چاشنی آن کنند.


در این جا هشت دیوار را برایتان معرفی می کنیم که مانند همان گردنبند و کفش در فضاهای ساده به عنوان چاشنی عمل می کنند.

8 دکوراسیون زیبا برای دیوار

شاید راحت‌ترین راه ایجاد یک دیوار تاکیدی این است که یک دیوار را با رنگی شاد رنگ‌آمیزی کنید. در اینجا تابلوها بازتابی از دیوارها هستند و بدین ترتیب اجزای اتاق به هم وصل شده و اتاق حالتی یکپارچه پیدا کرده است.

دلیل کارایی: نه تنها اگر این لکه رنگی وجود نداشت اتاق حالتی کاملا خنثی به خود می‌گرفت، بلکه در حالت عادی اتاق نور چندانی هم به خود نمی‌گیرد. از آنجایی که دیوار روبروی یکی از پنجره‌ها به رنگی روشن درآمده، نور در تمام اتاق بازتابانده می‌شود و این موضوع باعث می‌شود اتاق بزرگتر به نظر برسد.

8 دکوراسیون زیبا برای دیوار

این نوع دیوارها برای اتاق کودک هم ایده‌ای عالی محسوب می‌شوند. در اینجا یک برچسب دیواری موقت در میان رنگ زرد چسبانده شده تا تاثیر آن را ملایم‌تر کند.

دلیل کارایی: زرد آفتابی فارغ از جنسیت کودک، به اتاق او حالتی شوخ و شنگ و نورانی می‌بخشد.

8 دکوراسیون زیبا برای دیوار

دیوارهای شومینه شدیدا مستعد دیوارهای تاکیدی هستند. از رنگ‌کردن پانل‌های چوبی موجود با رنگی غنی نترسید. هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید این پانل‌ها حتما باید رنگی خنثی داشته باشند.

دلیل کارایی: آبی روشن دیوارها بازتابی از سرمه‌ای سرد مبل‌ها است و از یک سو اجزای اتاق را به هم متصل کرده و از سوی دیگر اتاق را کمی زنده‌تر می‌کند.

8 دکوراسیون زیبا برای دیوار

اگر تصور یک دیوار روشن نگرانتان می‌کند به استفاده از دیوارهای بافت‌دار یا طرح‌دار – یا هر دو با هم – برای تاکید گذاشتن بر روی یک دیوار خاص فکر کنید. این دیوار موزاییکی زیبا با استفاده از موزاییک‌های شیشه‌ایساخته شده است.

دلیل کارایی: کاشی آبی یا سبز به تنهایی برای این فضای شاهانه که شبیه اسپا هم هست، مناسب نبود و چشم را اذیت می‌کرد. ولی استفاده از هر دو آن‌ها به صورت موزاییک‌های راه‌راه در عین اضافه کردن رنگ به دیوار حالت خنثی دیوار را هم حفظ کرده است.

8 دکوراسیون زیبا برای دیوار

این برجسته‌کاری هندسی بافت‌دار با استفاده از ماسه‌سنگ‌ ساخته شده است. این دیوار نشان می‌دهد که حتی کسانی که به هیچ عنوان علاقه‌ای به استفاده از رنگ ندارند هم می‌توانند به خوبی از دکورهای تاکیدی استفاده کنند.

دلیل کارایی: رنگ ممکن است در دیواری که به این اندازه بزرگ باشد حالتی خفه‌کننده به خود بگیرد و از حالت مینیمال معماری کم کند. سنگ بافت‌دار و حالت‌داری که اینجا استفاده شده بدون این که صدای خیلی بلندی در فضا داشته باشد باعث ایجاد جذابیت می‌شود.

8 دکوراسیون زیبا برای دیوار

دیوار پشت تخت هم جای بسیار مناسبی برای بیان شخصی و تاکید است. با این که در این دیوار قالب‌هایی بصورت شبکه‌ای برای هماهنگی با تابلوها ایجاد شده ولی برای ایجاد تصویری مشابه احتیاجی به قالب نیست و تنها چیزی که نیاز است یک سطل رنگ و نوار چسب است، یا اگر نوار چسب ندارید، دستی بدون لرزش.

دلیل کارایی:جزییات به کار رفته در این دیوار به حفظ تقارن در دیوار کمک کرده و در عین حال یک نقطه تمرکز جذاب هم بوجود می‌آوردند. رنگ آبی و قالب‌گیری روی دیوار کمی حالت مردانه ایجاد می‌کند و پروانه‌ها و روکش تخت حالتی زنانه دارند. بدین ترتیب فضای اتاق برای همه مناسب است.

8 دکوراسیون زیبا برای دیوار

در اینجا، جا دادن دستشویی در پشت یک دیوار از چوب کارنشده بلوط سفید هم فضا را بزرگ کرده و هم تاثیر فضا در این اتاق مستر کوچک را بسیار بیشتر از حالت اولیه کرده است.

دلیل کارایی: به جای استفاده از روکش و رنگ برای دیوار، بافت و نرمی خود چوب نگه داشته شده تا در مقابل آبی تیره سرامیک‌های پشت و دیوارهای کناری که از آجر بدون روکش بودند قرار بگیرند و با ایجاد حالتی گرم و شخصی از جدیت فضا بکاهد.

8 دکوراسیون زیبا برای دیوار

تبدیل این دیوار به یک اثر هنری به سبک گچ‌کاری ونیزی و الهام گرفته شده از آثار نقاشی روتکو، به راهرو ورودی جذابیتی فراوان بخشیده است. هنرمندان در ابتدا با استفاده از دو رنگ گچ، سایه‌ روشن‌های مختلفی ایجاد کرده و بعد با اضافه کردن ترکیباتی جدید به دو رنگ اولیه و گذاشتن آن‌ها بصورت عمودی جلوه‌ای زیبا پدید آوردند.

دلیل کارایی: دیوارهای لخت و بزرگ باعث می‌شوند فضای ورودی خالی به نظر برسد ولی تبدیل یک دیوار به یک فرسکو(شیوه ای از نقاشی که بر روی کف، سقف و دیوار به کار برده می شود) باعث گرم شدن فضا و ایجاد جذابیت در آن می‌شود.
 
 
منبع : چیدانه


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*