http://iranneeds.com
سه شنبه 24 شهريور 1394
خانه های کپسولی طبیعت دوست برای زندگی در هر نقطه جهان!+ عکس
خانه های کپسولی طبیعت دوست برای زندگی در هر نقطه جهان!+ عکس

اکثر ما معتقدیم جهان امروزی که دنیای ارتباطات سریع و ظهور مداوم فناوری های جدید است، شگفت آور است اما نمی توانیم منکر این قضیه هم بشویم که گاهی از آن خسته می شویم و می خواهیم اندکی از آن دور باشیم.


دنیای امروز این امکان را هم برای ما فراهم کرده است که بتوانیم در کنار آسایش و راحتی زمانی را دور از همه سپری کنیم. در اینجا می خواهیم به یکی از جدیدترین انواع طراحی خانه که با انرژی خورشید کار میکند بپردازیم. با ما همراه باشید...محفظه ی دوستدار محیط زیست (اکو کپسول) تخم مرغی شکل، مصرف انرژی آن بسیار کم و از نظر محیطی خانه ای پایدار است که شما می توانید آن را در هر نقطه ای از جهان قرار دهید. در واقع این کپسول مثالی از خانه کم مصرف و دوستدار محیط زیست است.

 

خانه های کپسولی طبیعت دوست برای زندگی در هر نقطه جهان!+ عکساین ساختار در اندازه ی کوچک و به صورت پیچیده طراحی شده است. انرژی این خانه ی قابل حمل توسط نیروی خورشیدی و باد تامین می شود و دارای سیستم جمع آوری و تصفیه ی آب باران نیز است.

 
خانه های کپسولی طبیعت دوست برای زندگی در هر نقطه جهان!+ عکساین کپسول (محفظه) کوچک اما نیرومند به طول ۴.۵ متر، عرض ۲.۴ متر و ارتفاع ۲.۵ متر است. 
خانه های کپسولی طبیعت دوست برای زندگی در هر نقطه جهان!+ عکس

مساحت خالص سطح این فضا ۸ متر مربع است.

 
خانه های کپسولی طبیعت دوست برای زندگی در هر نقطه جهان!+ عکساین فضا گرچه از نظر استاندارد معمولی کوچک است، اما طراحان آن را برای دو نفر بزرگسال کاملا مناسب می دانند. شما می توانید با طراحی دکوراسیون خانه ای کوچک با وسایل کم جا از این فضای کوچک به نحو احسن استفاده کنید.

 
خانه های کپسولی طبیعت دوست برای زندگی در هر نقطه جهان!+ عکسوزن هر کپسول ۱۵۰۰ کیلوگرم است و می تواند درون کابین های حمل و نقل استاندارد جا بگیرد.

 
خانه های کپسولی طبیعت دوست برای زندگی در هر نقطه جهان!+ عکساین کپسول دارای یک توربین بادی ۷۵۰ واتی توکار و ۲.۶ مترمربع سلول های خورشیدی پر بازده است.

 
خانه های کپسولی طبیعت دوست برای زندگی در هر نقطه جهان!+ عکسزمان کاهش انرژی خورشیدی یا بادی، به دلیل سیستم انرژی دوگانه و باتری ظرفیت بالا جایی برای نگرانی وجود ندارد. این موضوع کپسول را همواره قابل استفاده می کند. 
خانه های کپسولی طبیعت دوست برای زندگی در هر نقطه جهان!+ عکس

با این آمار می بینید که اکو کپسول به آسانی می تواند در هر نقطه ای از جهان قرار گیرد.یکی از نمونه های ایرانی که از تکنولوژی روز در طراحی خود بهره گرفته است خانه ای چرخان در خیابان دروس تهران است.

 
خانه های کپسولی طبیعت دوست برای زندگی در هر نقطه جهان!+ عکس

در هر جایی...

 
خانه های کپسولی طبیعت دوست برای زندگی در هر نقطه جهان!+ عکس

بله واقعا در هر نقطه ای مثل پشت بام منزل شما. این خانه ها حتی می توانند جایگزین ویلای شما در منطقه ییلاقی نزدیک شهرتان شوند. اگر در تهران زندگی می کنید و قصد خرید باغچه و ویلایی برای آخر هفته ها را دارید مطلب در کدام منطقه ییلاقی اطراف تهران، ویلا بخرید؟ می تواند شما را کمک کند.منبع: چیدانه


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*