http://iranneeds.com
آرشیوی
ورود سیتروئن جدید به بازار خودرو
ورود سیتروئن جدید به بازار خودرو

منابع آگاه در بازار خودرو خبر دادند که گروهی از وارد کنندگان خودرو، درصدد عرضه سیتروئن سی 4 پیکاسو در کشور هستند...


منابع آگاه در بازار خودرو خبر دادند که گروهی از وارد کنندگان خودرو، درصدد عرضه سیتروئن سی 4 پیکاسو در کشور هستند. این خبر هنوز به صورت رسمی اعلام نشده، اما از سوی برخی وارد کنندگان خودرو تایید شده است. البته در میان فهرست خودروهای مجاز وارداتی نام سیتروئن مشاهده نمی شود، اما طی ماه های گذشته اتومبیل های گوناگونی در بازار عرضه شده که طبق قوانین مجاز به ورود نبوده اند.

به گزارش ایران نیدز به نقل از مجله ماشین، مشخصات نمونه های سیتروئن سی 4 که از سوی سازنده فرانسوی عرضه می شوند به شرح ذیل است:

سیتروئن c ۴ پیکاسو با ۴ پیشرانه گوناگون، در این میان ۲ موتور بنزینی و ۲ پیشرانه توربو دیزل قابل سفارش است و بسته به گونه موتور با جعبه دنده‌های ۶ سرعته دستی و یا ۶ سرعته اتوماتیک قابل گزینش است. نکته درخور نگرش اینکه هر دو موتور بنزینی و ۲ پیشرانه دیزل که همگی از گونه ۱،۶ لیتری هستند، هر کدام در گروه خود موتورهایی یکسان، ولی با توانهایی گوناگون هستند. ناگفته نماند که موتورهای بنزینی قابل سفارش برای این ماشین ساخت ب‌ام و هستند. بیشترین توان و گشتاور دو موتور بنزینی این ماشین که نخستین آنها vti ۱۲۰ نام دارد و آن دیگری thp ۱۵۵، بترتیب برابر با ۱۲۰ اسب بخار و ۱۶۰ نیوتون متر و گونه توربو آن ۱۵۵ اسب بخار و ۲۴۰ نیوتون متر است. در این میان گیرباکس هر دو این موتورها از گونه ۶ سرعت دستی است است.

بیشترین توان و گشتاور نخستین موتور ۱،۶ لیتری توربو دیزل قابل سفارش برای این سیتروئن بترتیب برابر با ۹۰ اسب بخار و ۲۳۰ نیوتون متر است. این موتور بگونه استاندارد تنها از جعبه دنده ۶ سرعته دستی بهره مند خواهد بود. بیشترین توان و گشتاور دیگر موتور توربو دیزل ۱،۶ لیتری ۸ سوپاپه قابل سفارش برای پیکاسو که موتور ماشین این آزمایش نیز بود بترتیب برابر با ۱۱۵ اسب بخار در ۳۶۰۰ دور و ۲۷۰ نیوتون متر از ۱۷۵۰ دور در دقیقه، شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن ۱۱،۳ ثانیه و بیشترین سرعت آن ۱۹۰ کیلومتر در ساعت است. میانگین مصرف سوخت این ماشین نیز ۲۵ کیلومتر بر هر لیتر است. این موتور بگونه استاندارد از گیرباکس ۶ سرعته دستی سود می‌برد، ولی با جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک etg۶ نیز قابل سفارش است. نسل نو پیکاسو نسبت به مدل پیشین تا اندازه‌ای کم مصرف تر شده که بزرگترین انگیزه آن کاهش وزن ۱۴۰ کیلو گرمی این ماشین نسبت به نسل پیشین است. همه موتورهای نامبرده در بالا از سامانه اتوماتیک استارت استاپ که موتور را در پشت چراغ قرمزها و راهبندانها خاموش کرده و از این راه از مصرف بیهوده سوخت میکاهد نیز بهره مند هستند.

با گذشت زمان از آنجا که بسیاری از خریداران به خرید خودروهای با طراحی روز روی آورده بودند سیتروئن نیز از شیوه طراحی سنتی و نو آورانه خود دست شست و به ساخت خودروهای با طراحی عادی تر پرداخت. این روند تا آنجا پیش رفت که نسل کنونی سیتروئن سی‌ ۴ هاچ بک بیشتر شبیه به فولکس واگن گلف شده است تا یک سیتروئن اصیل. نسل نو سیتروئن سی‌ ۴ پیکاسو، اما دوباره چهره یک سیتروئن اصیل را بنمایش می گذارد.


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*