http://iranneeds.com
آرشیوی
قیمت بنزین فعلا افزایش ندارد
قیمت بنزین فعلا افزایش ندارد

یک مقام مسئول در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تغییر در سهمیه‌های بنزین تا پایان سال جاری را منتفی اعلام کرد و گفت: دولت فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت این فرآورده نفتی اعلام نکرده است.


محسن روحانی  با رد ابلاغ برنامه جدید تغییر در سهمیه بنزین خودروهای شخصی و عمومی، گفت: تاکنون هیچ گونه مصوبه و یا بخشنامه‌ای از سوی وزارت نفت و دولت به منظور تغییر سهمیه‌ها و قیمت فروش بنزین به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ابلاغ نشده است.
مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اعلام اینکه در صورت ابلاغ دولت و یا وزارت نفت از نظر فنی امکان تغییر سهمیه و یا قیمت عرضه بنزین در جایگاه در سامانه هوشمند سوخت وجود دارد، تصریح کرد: هم اکنون قابلیت های متعدد فنی و عملیاتی برای این سامانه هوشمند طراحی و عملیاتی شده است.
سید ناصر سجادی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران هم در واکنش به احتمال تغییرات جدید بهاری در سهمیه و قیمت بنزین نیمه یارانه ای و آزاد عرضه شده به مردم، گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری تغییری در سهمیه‌های بنزین خودروها اعمال نشود.
ستاد سوخت هم با تاکید بر اینکه تاکنون صحبتی مبنی بر تغییر در میزان سهمیه بنزین برای سال ۹۴ نشده است، اعلام کرده است: هیچ نظر رسمی درباره تغییر در میزان سهمیه بنزین انواع خودروها اعلام نشده است و برنامه‌ای هم برای این تغییر نداریم.
سومین سهمیه ۶۰ لیتری بنزین ۷۰۰ تومانی خودروهای شخصی در حالی تا پایان ماه جاری به کارت‌های سوخت واریز می شود که با ورود به سومین ماه فصل بهار، افزایش ۵ درصدی قیمت بنزین تا اطلاع ثانوی منتفی شده است.
در همین حال، بیژن زنگنه وزیر نفت درباره احتمال افزایش قیمت فرآورده‌های نفتی و گاز طبیعی در سال جاری، گفته است: هنوز تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است.
سیدناصر سجادی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اسفند ماه سال گذشته در پاسخ به پرسش مهر با بیان اینکه تاکنون مصوبه افزایش ۵ درصدی قیمت بنزین توسط دولت ابلاغ نشده است، گفته بود: به نظر می رسد حتی در صورت ابلاغ، این افزایش از مردم اخذ نمی‌شود و از سهم دولت کسر خواهد شد.
از این رو فعلا قیمت بنزین با همان قیمت‌های تعیین شده پس از اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها شامل بنزین ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ تومانی برای بنزین نیمه یارانه‌ای و آزاد عرضه می شود.
 
 
منبع:مهر 


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*