http://iranneeds.com
آرشیوی
ارتباط تحریم آمریکا با صنعت خودروی ایران
ارتباط تحریم آمریکا با صنعت خودروی ایران

در شرایطی که حدود 35 سال از قطع رابطه ایران و آمریکا می‌گذرد این کشور در اقدام دیگری صنعت خودرو را مورد تحریم قرار داد.


این در حالی است که کارشناسان معتقدند این اقدام تاثیری بر روند فعالیت‌ها در صنعت خودروی ایران نخواهد داشت.

به گزارش ایران نیدز، به نقل از ایسنا تحریم‌ اخیر از شرکت‌های خارجی خواسته از همکاری با صنعت خودروسازی ایران خودداری کنند آن هم در شرایطی که هم‌اکنون عمده خودروهای در حال تولید در ایران داخلی‌سازی شده و وابستگی به خارج از کشور ندارند.

پیش از این نیز ساسان قربانی - دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران - با اشاره به این موضوع تصریح کرده بود که مشکل اصلی صنعت خودرو و قطعه، نه تحریم‌های خارجی بلکه موانع و تحریم‌های ایجاد شده از سوی برخی نهادها و سازمان‌های داخلی مانند سیستم بانکی است.

یک کارشناس صنعت خودرو در این زمینه می‌گوید: ‌تحریم صنعت خودرو تنها موجب افزایش ناچیز هزینه‌های تولید در برخی از خودروها خواهد شد.

وی با بیان این‌که در دنیای امروز نمی‌توان هیچ صنعتی را تحریم کرده و از چرخه اقتصاد جهانی جدا کرد، خاطرنشان می‌کند: با این حال این تحریم می‌تواند هزینه‌ فعالیت‌ها‌ در این حوزه را اندکی افزایش دهد.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه می‌دهد: تحریم تاثیری بر روند واردات خودرو به کشور نخواهد داشت زیرا قبل از آن نیز واردکننده‌ها خودروهای وارداتی را از کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس خریداری و وارد کشور می‌کردند.

وی تصریح می‌کند: در بخش تولیدات داخلی نیز هم‌اکنون تعداد قابل توجهی از خودروها داخلی سازی شده‌اند. در تعداد اندکی از خودروها نیز برخی قطعات مورد نیاز را می‌توان همچنان از طریق شرکت‌های طرف قرارداد و برخی شرکت‌های واسطه‌ تهیه کرد.


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*