http://iranneeds.com
آخرین اخبار

کارکنان دولت موظف به گذراندن دوره‌های دولت الکترونیکی شدند
​با امضای تفاهم‌نامه‌‌ای میان «سازمان فناوری اطلاعات ایران» و «آکادمی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات آسیا و اقیانوسیه سازمان ملل متحد»، موسوم بهAPC ICT ، و با دستور «سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی» کشور، گذراندن دوره‌‌های دولت الکترونیکی برای کارکنان دستگاه‌‌های اجرایی ایران، اجباری و کارگاه‌‌های آن، از هفته پیش آغاز شدند.

زمان اتصال بانک‌های ایرانی به سوییفت
بانک‌های ایرانی برای پیوستن مجدد به سیستم جهانی که نقل‌وانتقال پول را انجام می‌دهد شاید ناچار شوند تا چند ماه صبر کنند. به گزارش بلومبرگ «پیش از اینکه بانک‌های ایرانی مجددا وارد این سیستم شوند فدریکا موگرینی، نماینده عالی امور خارجی اتحادیه اروپا باید تغییر تحریم‌ها را پیشنهاد کند.

بهار و 2 میلیارد تراکنش شاپرکی
​مردم ایران در فصل بهار بیش از 2 میلیارد تراکنش از طریق درگاه‌های پرداخت الکترونیکی انجام داده‌اند. طبق آخرین آمار ارایه‌شده توسط شرکت شاپرک، سه‌ماهه ابتدای سال جاری در کشور بیش از 2 میلیارد و 240 میلیون تراکنش از طریق سه درگاه پایانه‌های فروشگاهی، موبایل و اینترنت انجام ‌شده است.

بررسی چرایی وارد کردن رمز کارت مشتری توسط فروشندگان
تجربه ثابت کرده است که هر جا رفاه بیشتر به دست یک فناوری ایجاد شود باید نگران نقاط ضعف و سوءاستفاده‌هایی که برخی افراد از آن می‌کنند نیز بود.

معلولان ، محروم از خدمات الكترونيكي بانك‌ها هستند
رامبد جوان در یکی از قسمت‌های برنامه خندوانه در ماه رمضان ميهمان‌های خاصی را به استودیو خود دعوت کرده بود. ميهمان‌ها و تماشاگرانی که همه یک ویژگی مشترک داشتند؛ آنها کوتاه قامت بودند.

بازدید سیف از گروه ملی انفورماتیک
هفته گذشته مسوولان بانک مرکزی از جمله ولی‌اله سیف، رییس کل بانک مرکزی و محمود احمدی دبیر کل بانک مرکزی از گروه ملی انفورماتیک بازدید کردند.

لايحه نظام بانکي به‌زودي به هیات وزيران مي‌رود
معاون وزیر اقتصاد خبر از نهایی شدن پیش‌نویس لایحه نظام بانکی کشور داد و گفت: «لایحه نظام بانکی با همکاری بانک مرکزی و وزارت اقتصاد تدوین شده است و به‌زودی به هیات وزیران ارایه می‌شود.»

7 بانک ایرانی به سوییفت متصل هستند
طبق اعلام معاون ارزی بانک مرکزی، هم‌اکنون بانک‌های‌ دی، سامان، پاسارگاد، پارسیان، خاورمیانه و دو بانک دولتی مسکن و کشاورزی به سامانه سوییفت متصل هستند.

داستان30 میلیون حساب بانکی نامعتبر
هفته گذشته اخباری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر وجود 30 میلیون حساب بانکی با کد ملی نامعتبر در کشور.

تشکیل کارگروه‌های تخصصی همایش شهر هوشمند
با برگزاری نشست هم‌اندیشی فعالان عرصه زیرساخت، خدمات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری که به دعوت مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، در محل سالن اجتماعات این شرکت و با موضوع "شهر هوشمند" انجام شد.
آگهی های رایگان