http://iranneeds.com
آرشیوی
سمینار آموزشی جلوگیری از نشت داده‌ها برگزار شد
سمینار آموزشی جلوگیری از نشت داده‌ها برگزار شد

کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران سمینار آموزشی جلوگیری از نشت داده‌ها (Data Lass Prevention) را برگزار کرد.


به گزارش ایران نیدز به نقل ا ز روابط عمومی سازمان نصر تهران، این سمینار عصرامروز چهارشنبه 31 اردیبهشت‌ماه، در محل دبیرخانه سازمان نصر با حضور مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات و امنیت سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف برگزار شد. بهناز آریا، ريیس کمیسیون افتای سازمان نصر تهران درخصوص برگزاری این سمینار گفت: «سمینار آشنایی با DLP از سری سمینارهای آشنایی کمیسیون افتا است که با هدف فرهنگ‌سازی و ارتقاي دانش امنیت عمومی برگزار می‌شود. این سمینار قصد دارد مباحث عمومی مطرح در نشت داده‌ها و راه‌های جلوگیری از آن را بررسی کند.»
محورهای این سمینار شامل مواردی همچون آشنایی با تعاریف نشت داده، آشنایی با انواع اطلاعات و نحوه تعریف خط مشی‌های کاری، استراتژی‌های مدیریت ریسک داده‌ها، حفظ محرمانگی و جامعیت داده‌ها، انواع روش‌های رمزنگاری، مدیریت دستگاه‌ها، امنیت شبکه و معرفی راهکارهای جلوگیری ازنشت داده‌ها بودند.
رضا اخلاقی، سخنران سمینار آموزشی جلوگیری از نشت داده‌ها در ابتدا به تشریح مفاهیم عمومیDLP، اهداف و روش‌های حفاظت از اطلاعات پرداخت. اخلاقی با تاکید براینکه سامانه DLP، راهکار متوازن تامین‌کننده امنیت و دسترس‌پذیری به اطلاعات است، افزود: «در مباحث جلوگیری از نشت اطلاعات، حفاظت از انتشار انواع اطلاعات در حال استفاده، اطلاعات در حال انتقال و اطلاعات ذخیره‌شده اهمیت دارد.»
تشریح معماری و ساختار سیستم DLP، تاثیرات استفاده از آن،بررسی راهکارهای DLP در شرکت‌های مختلف و سیاست‌های این سیستم از دیگر سرفصل‌های این سمینار بودند.


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*