http://iranneeds.com
سه شنبه 19 آبان 1394
طرح رجیستر موبایل ها دوباره اجرا می شود
طرح رجیستر موبایل ها دوباره اجرا می شود

حدود یک دهه پیش، قانونی وضع شد که بر اساس آن، همه موبایل هایی که وارد بازار می شدند، باید ابتدا کد IMEI آنها رجیستر می شد که پس از مدتی، این قانون به علت مشکلات فراوانی که برای کاربران ایجاد می کرد، از میان برداشته شد.


وب‌سایت دیجیاتو: بازار تلفن همراه در کشورمان از همان ابتدای کار، حکایت عجیبی داشته و بخش عمده ای از واردات این محصول، به شکل غیر قانونی یا قاچاق صورت می گرفت. حدود یک دهه پیش، قانونی وضع شد که بر اساس آن، همه موبایل هایی که وارد بازار می شدند، باید ابتدا کد IMEI آنها رجیستر می شد که پس از مدتی، این قانون به علت مشکلات فراوانی که برای کاربران ایجاد می کرد، از میان برداشته شد.

 
طرح رجیستر موبایل ها دوباره از سر گرفته می شوددر ماه های اخیر ولی باز هم زمزمه هایی به گوش رسید که این قانون، در حال بازگشت است و امروز معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، آقای سید علی رضا گلستانی عنوان نموده که این طرح به زودی اجرایی خواهد شد.

بر اساس گفته های گلستانی، طرح رجیستر شدن دوباره تلفن های همراه چندین مرحله خواهد داشت. اکنون سال هاست که این قانون برداشته شده و موبایل های بسیاری در دست کاربران هستند که شماره IMEI آنها به ثبت نرسیده. بر همین اساس گلستانی عنوان می کند شماره IMEI تلفن های همراهی که اکنون فعال هستند و مردم از آنها استفاده می کنند، از طریق سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات به ثبت می رسد و این پروسه حالا آغاز شده است.

وی همچنین اشاره کرد که کد IMEI موبایل هایی که از تاریخ ۱۵ مهر ماه سال جاری به شکل رسمی از طریق گمرک به کشور وارد شده اند، به ثبت رسیده است.

در مرحله نهایی، موبایل هایی که از تاریخ یاد شده به شکل رسمی وارد کشور نشده اند، از سوی اپراتورهای مخابراتی کشورمان پشتیبانی نخواهند شد اما برای این مسئله، هنوز تاریخی اعلام نشده چرا که در حال حاضر برای این موضوع، تصمیم نهایی اتخاذ نگشته است.


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*