http://iranneeds.com
آخرین اخبار

صادق هدایت ممنوع است؟
در حالی‌که مجموعه آثار صادق هدایت از سوی ناشر انگلیسی منتشر شده و توسط سایت آمازون به فروش می‌رسد اما کتاب‌های این نویسنده در ایران مجوز انتشار ندارند و نسخه افست آن‌ها در خیابان به فروش می‌رسد.

دلایل فیلم نشدن صد سال تنهایی
هاروی واینستاین تهیه‌کننده مشهور هالیوود از خاطرات برخوردش با گابریل گارسیا مارکز خالق «صد سال تنهایی» و اینکه چه صحبت‌هایی برای تبدیل این شاهکار ادبی به فیلم با هم داشته‌اند، گفت.

نمایشگاه کتاب امسال چگونه برگزار شد؟
رییس بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران گفت: نمایشگاه کتاب تهران یک تفرجگاه فرهنگی است و این اصلا بد نیست و ما به این منظور برنامه‌هایی را در کل فضای نمایشگاه کتاب تدارک دیده‌ایم تا خانواده‌هایی که امسال به نمایشگاه کتاب می‌آیند با محیطی دلپذیرتر و دل‌نشین‌تر مواجه شوند.

رمان سیمین دانشور گُم شده؟
«کوه سرگردان» آخرین رمان سیمین دانشور است که سال‌هاست گم شده، اما برخی از نزدیکان این نویسنده فقید معتقدند این رمان گم نشده و در اختیار کسی است که این موضوع را بیان نمی‌کند.

لبخند به ایران با لهجه‌ی آلمانی
«کسی که اهرام ثلاثه‌ی مصر را دیده، پرسپولیس را هم باید ببیند» این روایتی از «آنت اشمیت‌» هنرمند آلمانی از گروه «صلح و نوروز وایمار» است که برای دومین‌بار با پیام دوستی از وایمار به ایران سفر کرده است.

آشنایی با پادشاهان شاهنامه
سری به سلسله پادشاهان شاهنامه می زنیم و در کنار آن، شخصیت های معروف این کتاب را دوباره مرور می کنیم؛ شخصیت هایی که ماجراهای آنها، بسیار شنیدنی است.

برترین های ادبیات انگلیس در طول تاریخ
20 کتاب برتر ادبی انگلیس و ایرلند دیروز از سوی منتقدان ادبی نشریه تلگراف انتخاب شدند.

یکم اردیبهشت، روز سعدی مبارک
بی‌پروایی سعدی در روایت صادقانه از گناه، عشق و رسوایی از انتقادهایی است که بر او وارد شده است، اما عبدالحسین زرین‌کوب می‌گوید صراحت لهجه و صدق بیان سعدی به گناه او نیز رنگ اخلاق بخشیده است.

نقاشی‌هایی که سهراب سپهری کشید
سهراب سپهری از دانشجویان ممتاز دانشکده هنرهای زیبا بود و قبل از شاعری نقاشی می‌کرد و نمایشگاه می‌گذاشت؛ وجهی از این هنرمند که بعد از انتشار شعرهایش در محاق قرار گرفت.

با محبوب‌ترین آثار مارکز در ایران آشنا شوید
مارکز در ایران شهرت و مقبولیت فراوان دارد. آثار او گاهی پیچیدگی های فرمی ویژه ای دارند اما باز هم با ترجمه های متعدد بارها به چاپ می رسند تا جایی که می توان در کنار ساراماگو، کوندرا، پائولو کوئیلو، اگزوپری، سلینجر، همینگوی و ... او را یکی از محبوب ترین نویسندگان جهان در ایران دانست.
آگهی های رایگان