http://iranneeds.com
آرشیوی
در ایران سهام کدام بیمه ها بالاتر است
در ایران سهام کدام بیمه ها بالاتر است

بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران رتبه شركت‌هاي بيمه را از لحاظ سهم هر شركت از كل بازار بيمه سال 1389 اعلام كرد.

بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران رتبه شركت‌هاي بيمه را از لحاظ سهم هر شركت از كل بازار بيمه سال 1389 اعلام كرد. 

به گزارش ايرنا از بيمه مركزي ايران، اين رتبه بندي سهم بازار شركت‌هاي بيمه مستقيم فعال درسال 1389را كه براساس قانون، بخشي از ريسك‌هاي پذيرفته شده خود را نزد بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران تحت پوشش بيمه اتكايي اجباري ( قانوني) قراردادند، مشخص كرده است. 

براساس اين گزارش، شركت بيمه ايران با در اختيار داشتن بيش از46 درصد از بازار بيمه كشور همچنان بزرگ‌ترين سهم از بازار بيمه را دارد و از اين لحاظ اولين شركت بيمه كشور است. 

شركت بيمه آسيا با داشتن بيش از11 درصد از بازار بيمه كشورهمچون سال‌هاي قبل رتبه دوم خود را حفظ كرده است و شركت بيمه دانا نيز درسال گذشته نزديك به 9 درصد از بازار را در اختيار داشت و از لحاظ سهم بازار رتبه سوم را به خود اختصاص داد. 

بر اساس اين گزارش شركت بيمه البرز با داشتن بيش از8/5 درصد از بازار و پارسيان با داشتن بيش از6/5 درصد بازار به ترتيب در رديف‌هاي چهارم و پنجم بازار بيمه قرار گرفته‌اند. 

شركت بيمه توسعه با سهم بيش از6/3 درصد، ملت با سهم بيش از3/3 درصد و كارآفرين با در اختيار داشتن بيش از3 درصد بازار بيمه كشور از لحاظ سهم در بازار رتبه‌هاي ششم، هفتم وهشتم را به خود اختصاص داده و 

شركت‌هاي بيمه سينا و نوين نهمين و دهمين شركت از نظر سهم بازار هستند. 

پاسارگاد، معلم، رازي، سامان، دي و ميهن به ترتيب در رديف‌هاي يازدهم تا شانزدهم قرار گرفته اند. 

كوچك‌ترين شركت بيمه مستقيم از لحاظ سهم بازار در سال 1389 شركت تازه تاسيس بيمه كوثر است كه در اين سال، سه صدم درصد از حق بيمه بازار را توليد كرد ودر رديف هفدهم قرار گرفت. 

هم چنين بيمه مركزي ايران در تيرماه امسال، وضعيت سهم بازار17 شركت از22 شركت بيمه را براساس آمار دريافتي از مديريت اتكايي اجباري مشخص كرد. 

رتبه پنج شركت شامل شركت‌هاي بيمه به ثبت رسيده در مناطق آزاد و شركت‌هاي بيمه اتكايي كه مشمول بيمه اتكايي اجباري نيستند دراين رتبه بندي لحاظ نشده است.

منبع : برنا


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*