http://iranneeds.com
آرشیوی
جستجو در منظومه شمسی
جستجو در  منظومه شمسی

در این مطلب تعدادی از سیارات خارج از منظومه شمسی را به شما معرفی می کنیم.


 برترین ها: در این مطلب تعدادی از سیارات خارج از منظومه شمسی را به شما معرفی می کنیم.1. 55 Cancri e

55 Cancri e یک سیاره زمین بسیار بزرگ است. این سیاره بسیار بزرگ تر از زمین اما سبک تر از سیاره غول پیکر مبتنی بر گاز است. این سیاره به خورشید خود بسیار نزدیک است و هر 18 ساعت دور آن می چرخد. سبک بودن این سیاره با تلسکوپ فضایی اسپاتزر کشف شده است.

2. نزدیک ترین همسایه ما

نزدیک ترین سیاره به زمین در خارج از منظومه خورشیدی، Alpha Centauri B است. این سیاره هم اندازه زمین و از سیاره عطارد به خورشید نزدیک تر است. به همین دلیل قابل سکونت نیست.

3. آسمان شب پر از ستاره

سیاره بزرگی که اتمسفر گازدار دارد در خارج از منظومه خورشیدی، مجموعه ای متشکل از یکهزار ستاره است.

4. مشتری بزرگ

Kappa Andromedae b حدود 13 برابر بزرگ تر از سیاره مشتری است و باید گفت یکی از بزرگ ترین سیاره های شناخته شده به شمار می رود. بعلاوه، این سیاره درست در خط جداکننده بزرگ ترین سیاره ها از کوچک ترین ستاره ها واقع شده است.

5. کوچک تر و گرم تر از زمین

Kepler-20e نخستین سیاره خارج از منظومه خورشیدی است که دانشمندان آن را کشف کردند کوچک تر از زمین است. این سیاره بسیار نزدیک خورشید خود دور آن می چرخد. دمای سطح این سیاره حدود 1400 درجه فارنهایت است.

6. سیاره قابل سکونت؟

Kepler-22b نخستین سیاره ای بود که کشف شد در منطقه قابل سکونت ستاره قرار دارد. به این معنی که فاصله آن به اندازه کافی است و آب آن مایع است. حدود 2.2 برابر اندازه کره زمین است و موقعیت آن همچنان ناشناخته باقی مانده است.

7. گردش دو خورشید

منظومه Kepler-47 نخستین منظومه ستاره ای است که چندین سیاره دارد که به دور چندین ستاره می چرخند. یکی از این سیاره ها، Kepler-47c است و در منطقه قابل سکونت از دو خورشید قرار دارد.

8. دنیایی به اندازه زمین

Kepler-20f هم اندازه زمین است. اما فاصله آن از خورشید دمای سطح آن را به 800 درجه فارنهایت رسانده است.

9. سطح پوشیده از گدازه

UCF-1.01 تنها 33 سال نوری از زمین فاصله دارد و اندازه تقریبا برابر با زمین دارد. اما کیفیت و ساختار آن هیچ ربطی به زمین ندارد. همه سطح این سیاره از گدازه پوشیده شده است.


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*