http://iranneeds.com
آرشیوی
جزییات یخ زدن 25 پناهنده در آب های مدیترانه
جزییات یخ زدن 25 پناهنده در آب های مدیترانه

۲۵ پناهجو که قصد داشتند خود را به اروپا برسانند، در آب‌های مدیترانه یخ زدند.


این رویداد در شامگاه یکشنبه (۱۹ بهمن) رخ داد. مقامات بیمارستانی در جزیره لامپدوزای ایتالیا اعلام کردند که دو قایق گارد ساحلی ایتالیا پناهجویان را نجات دادند. بنا بر بیانیه نیروهای گارد ساحلی ایتالیا ۱۰۵ پناهجو بر روی یک قایق بادی در شرایط بسیار دشوار آب‌ و هوایی با امواج هشت متری و درجه حرارت نزدیک به صفر مواجه شدند. پناهجویان ۱۸ ساعت را بر روی آب‌های ایتالیا سرگردان بودند تا سرانجام به لامپدوزا رسیدند. در این بین ۲۵ نفر از آن‌ها بر اثر سرما جان خود را از دست دادند.

جزیره لامپدوزا، واقع در سیسیل ایتالیا در طول سال‌های اخیر شاهد مرگ صدها پناهجو بوده است که به امید زندگی بهتر سرزمین‌های خود را در آفریقا ترک کرده بودند تا خود را به اروپا برسانند. بامداد روز دوشنبه گارد ساحلی ایتالیا از کشته شدن ۷ نفر خبر داد. خبرگزاری فرانسه نیز به‌نقل از منابع پزشکی ایتالیا نوشت که تعداد کشته‌شدگان ممکن است به ۲۵ تا ۲۷ نفر برسد. بیشتر پناهجویانی که با قایق به سوی ایتالیا حرکت می‌کنند به‌طور معمول از لیبی راه می‌افتند و اکثر آن‌ها را اریتره‌ای‌ها و سوری‌ها و مردم کشورهای فقیر آفریقایی تشکیل می‌دهند. هزاران نفر از آن‌ها با استفاده از قایق‌های فرسوده، خود را به اروپا می‌رسانند. در این مسیر تاکنون هزاران نفر از آن‌ها کشته شده‌اند.
 
 
منبع: بهار 


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*