http://iranneeds.com
آرشیوی
ببر سیبری بدون گواهی سلامت وارد کشور شد
 ببر سیبری بدون گواهی سلامت وارد کشور شد

رئیس محیط‌زیست شهر تهران با بیان اینکه ورود گونه‌های حیات وحش باید همراه تأییدیه و گواهی سلامت از کشور مبدا باشد، گفت: باغ وحش ارم پیش از گرفتن گواهی، ببر سفید را وارد کشور کرده است که پیگیری می‌شود.


محمدحسين بازگير افزود: براي وارد كردن هرگونه باغ‌وحشي بايستي ابتدا تأييديه‌هاي مربوط به سلامت آن گونه توسط كشور مبدا آماده و به همراه گونه مورد نظر به كشور مقصد فرستاده شود.
رئيس محيط‌زيست شهر تهران با بيان اينكه تذكرات و اخطارهايي به باغ وحش ارم براي اين اقدام داده شده است، اظهار داشت: اين باغ‌وحش بايستي گزارشي كامل از روند اقدامات خود براي اين گونه و گواهي سلامت آن از دامپزشكي را ارائه دهد كه محيط‌زيست با جديت آن را پيگيري مي‌كند. وي روز گذشته گفت: 2روز پيش اين ببر سفيد از گمرك به قرنطينه باغ وحش ارم منتقل شده و با تأييد سلامت آن از سوي دامپزشكي به مكاني كه قبلا در اين باغ وحش براي آن درنظر گرفته شده بود و مورد تأييد محيط‌زيست است، منتقل مي‌شود.
بر اساس اين گزارش، به‌دليل اتفاقاتي كه درچند سال اخير در باغ وحش ارم درخصوص نگهداري حيات وحش رخ داده و تعداد زيادي از گونه‌هاي ارزشمند در اين باغ وحش تلف شده‌اند فعالان حقوق حيوانات با صدور مجوز از سوي محيط‌زيست براي ورود ببر سفيد و شير ايراني به اين باغ‌وحش به‌شدت مخالفند.
 
منبع:مهر 


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*