http://iranneeds.com
چهارشنبه 22 مهر 1394
آمار جدید پناهجویان غرق شده در مدیترانه
آمار جدید پناهجویان غرق شده در مدیترانه

در سال جاری میلادی تاکنون بیش از 593 هزار پناهجو که عمدتا از کشور جنگ زده سوریه هستند وارد خاک اروپا شده‌اند.


آمار جدید منتشر شده نشان می‌دهند که دستکم 3103 پناهنده، شامل 264 نفر در آب‌های بین ترکیه و یونان، در حین عبور از دریای مدیترانه در سال 2015 جان خود را از دست داده‌اند.

 در سال جاری میلادی حدود 600 هزار پناهنده نیز وارد اروپا شده‌اند.

 جول میلمان، سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت، در کنفرانسی خبری در ژنو گفت: "بیش از 593 هزار مهاجر، شامل پناهندگان، در سال 2015 عازم اروپا شده‌اند."

 آمار این سازمان نشان می‌دهد بخش اعظمی از 3103 نفری که کشته‌ شده‌اند - 2814 نفر - حین عبور از شمال آفریقا به اروپا، عمدتا ایتالیا، جان خود را از دست داده‌اند.

 میلمان می‌گوید در حدود 593 هزار 432 نفر - دو برابر آمار سال گذشته میلادی - از طریق مدیترانه به اروپا رسیده‌اند. 5453 هزار و 912 نفر از یونان و 136 هزار 408 نفر از ایتالیا وارد اروپا شده‌اند.

 بزرگترین گروه پناهندگان را سوری‌هایی تشکیل می‌دهند که کشورشان در جنگ داخلی غوطه‌ور است. در حدود 277 هزار 899 آواره سوری در سال جاری میلادی با عبور از دریای مدیترانه خود را به یونان رسانده و 7 هزار 72 نفر نیز وارد ایتالیا شده‌اند.

منبع: تسنیم


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*