http://iranneeds.com
جمعه 4 دي 1394
شبکه های اجتماعی، محیط نا امنی برای انتشار اطلاعات شخصی است
شبکه های اجتماعی، محیط نا امنی برای انتشار اطلاعات شخصی است

رئیس پلیس فتا یزد در خصوص شبکه های اجتماعی هشدار داد و آنها را محیطی نامطمئن برای انتشار اطلاعات شخصی افراد بیان کرد.


سرهنگ "حسین رضایی" ضمن تشریح این موضوع که شبکه های اجتماعی محیطی نامطمئن برای انتشار اطلاعات شخصی است، افزود: با توجه به مجازی بودن هویت افراد در شبکه های اجتماعی، افراد مختلف در این فضا می توانند با هویت های جعلی به تبادل نظر بپردازند.

وی افزود: در این میان برخی افراد با نیات ناپاک وارد این شبکه ها شده و با هویت جعلی و جذابی که برای قربانی خود طراحی می کنند، اقدام به برقراری ارتباط عاطفی با کاربران کرده و از این طریق اطلاعات شخصی آنها را به سرقت می برند.

رئیس پلیس فتا در ادامه افزود : کاربرانی که آشنایی لازم با این فضا را ندارد، در برخورد با دام های عاطفی ایجاد شده توسط بزهکاران، فریب خورده و اطلاعات شخصی خود از قبیل فیلم و عکس های خصوصیشان را در اختیار آنها قرار می دهند.

رضایی بیان کرد: بزهکاران پس از به دست آوردن اطلاعات شخصی افراد، با قربانیان خود تماس حاصل کرده و با تهدید به انتشار اطلاعات شخصی آنها به اخاذی از طعمه های خود می پردازند.

سرهنگ رضایی خطاب به کاربران تاکید کرد: شبکه های اجتماعی، فضای امنی برای انتشار اطلاعات شخصی کاربران نیست و به همین دلیل شهروندان باید دقت نظر لازم را در خصوص افشای اطلاعات شخصی خود در این فضا داشته باشند.

منبع: پلیس فتا


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*