http://iranneeds.com
دوشنبه 20 مهر 1394
آموزش تصویری ساخت جامدادی
آموزش تصویری ساخت جامدادی

اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه کلی وسایل ریز با خودتان جابجا می‌کنید، این جامداری زیبا می‌تواند دردسرهای شما را کم کند.


 با این ساختنی می‌توانید برای خودتان یک جامدادی رولی یا کیف جادار بسازید که به نسبت فضایی که در اختیارتان قرار می‌دهد، جای خیلی کمی‌می‌گیرد. این جامدادی رولی برای دانش آموزان هم بسیار کاربردی است و بخاطر سادگی نحوه ساخت آن خودشان هم می‌توانند این جامدادی را بسازند.

 
آموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادیآموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادیآموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادیآموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادیآموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادی

 

جامدادی رولی بسازیدبا این جامدادی می توانید تمام وسایل ریز و درشت را مرتب کنار هم بچینیددر این زیپ هم می توانید مدارک و یادداشت ها مهم را نگهداریداین جامدادی علیرغم فضای زیادی که در اختیارتان قرار می دهد، جای بسیار کمی اشغال می کنداین جامدادی علیرغم فضای زیادی که در اختیارتان قرار می دهد، جای بسیار کمی اشغال می کند     

 

پشت این کیف یک جیب خیلی بزرگ دارد که برای نگهداری یادداشت‌های ضروری و مدارک بسیار مفید است. با این جامدادی رولی بجای اینکه همه وسایل تان را در یک جیب بزرگ بریزید، می‌توانید وسایل تان را مرتب کنید تا برای پیدا کردن یک چیز کوچک مجبور به جابجا کردن هم چیز نباشید.

 

گام اول: وسایل موردنیاز


 
آموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادی

 

آموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادیوسایل موردنیاز برای ساخت جامدادی رولیهنگام کار با چرخ خیاطی از پایه های مناسب استفاده کنید. اگر می‌خواهید ابعاد جامدادی تان بزرگتر یا کوچکتر باشد، می‌توانید ابعاد پارچه‌ها را تغییر دهید. اما باید تناسب بین آنها را حفظ کنید.

 

۲ تکه پارچه با ابعاد ۲۲ در ۵۵ سانتیمتر

۱ تکه پارچه با ابعاد ۱۷ در ۵۵ سانتیمتر

۱ قطعه وینیل شفاف (یا هر نوع پلاستیک شفاف و نازک دیگر) با ابعاد ۱۰ در ۲۲ سانتیمتر

۱ تکه پارچه پنبه ای با ابعاد ۲۲ در ۵۵ سانتیمتر (به عنوان لایه داخلی)

۲ متر و ۲۳ سانتیمتر نوار دو لایه

چرخ خیاطی (و پایه‌های مخصوص)

۵۵ سانتیمتر زیپ

۶۱ سانتیمتر روبان

قیچی و سوزن


 

گام دوم: دوختن را آغاز کنید


 
آموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادی

 

آموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادیابتدا نوار را به لبه بالایی وینیل بدوزیدحالا باید با دوخت های طولی جیب های را ایجاد کنید. کارتان را با دوختن نوار دولایه به لبه بالایی وینیل شفاف آغاز کنید. پارچه ۱۷ سانتیمتری تان را هم به این نوار بدوزید. حالا وینیل شفاف را به این پارچه بدوزید. سپس با چرخ خیاطی شروع به حرکت طولی روی این پارچه‌ها بکنید و پارچه را به چند قسمت جدا از هم تقسیم کنید. با اینکار اولین جیب‌ها را می‌سازید بنابراین قبل از دوختن درباره اندازه‌ها جیب‌ها تصمیم بگیرید.گام سوم: پشت جامدادی


 
آموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادی

 

آموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادیحالا زیپ را به نوار بدوزیدتا به اینجای کار پشت و روی جامدادی آماده شده است. برای دوختن پشت جامدادی، ۵ سانتیمتر از بالای پارچه ببرید. نوار دوطرفه را به قسمت‌هایی که بصورت موازی کنار زیپ قرار می‌گیرند، بدوزید. این قسمت ضروری نیست اما باعث بهتر شدن ظاهر جامدادی می‌شود. حالا پایه مخصوص دوخت زیپ را به چرخ خیاطی وصل کنید و زیپ را به نوار دوطرفه بدوزید. حاشیه‌های زیپی که انتخاب می‌کنید به اندازه ای پهن باشد که در حین دوختن از زیر چرخ خیاطی بیرون نزند. حالا قسمت انتهای زیپ را هم از عرض بدوزید تا زیپ سفت شود.

 

تا به اینجای کار رو و پشت جامدادی را دوخته اید و حالا باید کوک زدن را شروع کنید. لایه پنبه ای، زیپ و در نهایت هم جیب را کوک بزنید.گام چهارم: همه قطعات را بهم بدوزید


 
آموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادی

 

آموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادی

 

آموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادیپشت و روی جامدادی را طوری بدوزید که کمی از بالای آن باز بماندحالا جامدادی را برگرانیدروبان را از وسط تا کنید و به لبه کناری بدوزید. جامدادی را طوری به بیرون بچرخانید که زیپ و جیب بزرگ جامدادی از یک سمت رو به بالا باشند و شروع به دوختن این دو تکه به هم کنید. این مرحله سخت ترین قسمت ساخت این جامدادی است؛ پس خوب دقت کنید.

 

در این قسمت می‌خواهیم جامدادی را طوری کوک بزنیم که همه لبه‌ها کاملاً دوخته شود و قسمتی از لبه پارچه بلندتر برای برگرداندن جامدادی به رو با بماند. پس کارتان را از کنار شروع کنید و به سمت لبه بالایی حرکت کنید. وقتی به لبه بالایی رسیدید بپیچید و کوک زدن را کمی‌ادامه دهید. کوک زدن را با همین الگو ادامه دهید تا به قسمت وسط لبه بالایی برسید، این قسمت را کوک نزنید و به پایین بچیپید. حالا قسمت‌های باز را کوک بزنید.

 

حالا جامدادی را از سوراخ وسط لبه بالایی را به رو برگردانید و سوراخ بالای آن را هم بدوزید. حالا روبان را از وسط تا کنید و آن را از وسط به کناره جامدادی بدوزید. بعد از دوختن روبان می‌توانید جامدادی را رول کنید و روبان را دور آن بپیچید.جامدادی آماده است


 
آموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادی

 

آموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادی

 

آموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادی

 

آموزش ساخت, ساخت جامدادی, جامدادیجامدادی رولی آماده استجامدادی رولی آماده استهمه این وسایل داخل جامدادی ورولی جا شده استاین جامدادی بسیار جادار و در عین حال جمع و جور است. نوشتن راهنمای خیاطی کمی‌سخت است اما امیدواریم تصویرها برای ساخت درست و راحت این ساختنی به شما کمک کنند. در تصاویر می‌توانید نتیجه کار را ببینید؛ حالا این کیف را با وسایل مختلف پر کنید.


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*