http://iranneeds.com
آخرین اخبار
آگهی ها

نگاهی به زندگی محمد قریب پدر طب کودکان ایران
یکم بهمن سالروز درگذشت محمد قریب پدر طب کودکان ایران است؛ انسانی دلسوز و فرهیخته که پزشکی نوین اطفال را در ایران بنیان نهاد و با خدمات ارزشمندش، عرصه ی پزشکی را با تحولی شگرف روبرو ساخت.

چند نکته مهم از زندگی وزیر بهداشت دوست داشتنی
دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت است، با اینکه در جایگاه وزرات نشسته است اما نه مرد مرموزی است، نه سعی دارد چیزی به علمش بیفزاید نه از ثروتش کم کند.

7 اپلیکیشن فوق‌العاده برای کاهش وزن
اگر به دنبال کاهش وزن هستید گوشی‌های هوشندتان می‌توانند کمک خوبی برایتان باشند. برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی برای کاهش وزن طراحی شده که ما 7 عدد از آنها را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

ابوعلی سینا؛ یکی از بزرگان طب سنتی
قدمت پزشکی طب سنتی برابر با قدمت تاریخ است چرا که از همان روزی که آدمی خود را شناخت درصدد دفع شر، زحمت و درد از خود برآمد و تنها دارو و چاره ساز، گیاهانی بود که در اطرافش وجود داشت.

دلایل نارسایی قلبی چیست؟
نارسایی قلبی نزدیک به ۶ میلیون آمریکایی تاثیر می گذارد. تقریبا ۶۷۰۰۰۰ نفر مبتلا به نارسایی قلبی در هر سال تشخیص داده میشود. این علت منجر به بستری شدن در بیمارستان در افراد بالاتر از ۶۵ است.نارسایی قلب بدین معنا نیست قلب متوقف شده است.

همه چیز درباره پرفسور محمد قلي شمس، پدر چشم پزشكي ايران
پرفسور محمد قلي شمس، فرزند دكتر يحيي شمس، ملقب به لسان الحكما، در پنجم ربيع الاول سال 1323 هجري قمري برابر با 1283 هجري شمسي در شهر تهران چشم به جهان گشود و در دامان خانواده‏اي اصيل و تحصيل‌ كرده از تبار بزرگان ايران، پرورش يافت.

همه چیز درباره ربن طبری
ابوالحسن (یا ابواسحاق) علی بن ربن (سهل) طبری از علمای بزرگ و نامدار اسلام است. او در شهر مرو و در سال 192 هجری قمری (مطابق 8- 807) متولد شده وی پسر یک عالم روحانی کلیمی و به ظاهر سریانی الاصل بوده است. قفطی و ابن ابی اصیبعه ربن طبیب و منجم (یعنی پدر علی بن ربن طبری) را یهودی می‏دانند.

همه چیز درباره حکیم اسماعیل جرجانی
اسماعیل جرجانی ملقب به زین‌الدین (یا شرف‌الدین) در سال 433 هجری قمری (1041/2 میلادی) در گرگان متولد شد و در سال 531 هجری قمری (1136/7 میلادی) در مرو وفات یافت. او از سادات اصفهان وکنیه وی ابو‌الفتح (یا ابوالفضائل یا ابوابراهیم) بود.

همه چیز درباره زکریای رازی
به‌گفته ابوریحان بیرونی، رازی در سال 251 قمری / 865 میلادی در ری متولد شده و در حدود 313 قمری / 925 میلادی در همان شهر فوت كرده است اما باتوجه به تالیف كتاب «برءالساعه» در سال 312 یا 313 هجری قمری، بیشتر به‌نظر می‌رسد كه وفات رازی، درسال 320 هجری قمری (932 میلادی) رخ داده باشد.

همه چیز درباره ابن سینا
ما درباره زندگى و سرگذشت ابن سینا آگاهى بس بیشتری داریم تا درباره هر فیلسوف مسلمان دیگر. این نیز به بركت زندگى نامه ای است كه ابوعُبید جوزجانى (د 438ق /1046م ) شاگرد وفادار وی به نوشته آورده است و بخش نخست آن تقریر ابن سینا و بخش دوم آن گزارش و نوشته خود جوزجانى است . این نوشته ها بعدها به «سرگذشت » یا «سیره» مشهور شده است
  • صفحه 1 از 1 ، در هر صفحه 10 رکورد قابل مشاهده است.
آگهی های رایگان
  • صفحه 1 از 1 ، در هر صفحه 20 رکورد قابل مشاهده است.
پربیننده ترین ها
مقالات تخصصی