http://iranneeds.com
آرشیوی
ایمن سازی بدن در مقابل سرطان با واکسنی بدون مجوز
ایمن سازی بدن در مقابل سرطان با واکسنی بدون مجوز

پیگیری ناقص ازسوی مخترع سبب شده تا این واکسن با وجود اهمیتی که دارد، مجوز را دریافت نکند.


مشاور اداره کل دارو در زمینه فرآورده‌های بیولوژیک سازمان غذا و دارو گفت: پیگیری ناقص از سوی مخترع واکسن G2 که با افزایش سطح ایمنی بدن، می تواند فرد را در مقابل ابتلا به بسیاری از امراض مانند سرطان ایمن می کند، سبب شده تا این واکسن از سوی سازمان غذا و دارو مجوز را دریافت نکند.

محمد قیصرزاده، درباره واکسن G2 اظهار کرد: اقدامات اولیه برای دریافت مجوز از سوی مخترع این داروی پیشگیری صورت گرفته، به طوری که می توان گفت مدارک آن به اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو ارائه شده، اما روند پیگیری ناقص بوده و تاکنون اقدامات لازم ر این زمینه صورت نگرفته است.
وی در ادامه افزود: پیگیر ناقص ازسوی مخترع سبب شده تا این واکسن با وجود اهمیتی که دارد، مجوز را دریافت نکند.
گفتنی است؛ صالح محقق حضرتی، مخترع تولید کننده واکسن G2 هفته گذشته در این باره گفت: از حدود 22 سال قبل تحقیقات برای تهیه و تولید این واکسن در کشور آغاز شد و تمام آزمایش های لازم در مورد سمیت و تاثیرات آن بر سلامت بدن در سه فاز آزمایشگاهی، حیوانی و بالینی صورت گرفت.

وی در ادامه با بیان این مطلب که آزمایش های صورت گرفته نشان داده است که این واکسن ایمن است و عوارض جانبی ندارد، افزود: در حقیقت این واکسن روی حدود یکهزار بیمار مبتلا به آسم و آلرژی و تعدادی از بیماران سرطانی صورت گرفت و مشخص شد که این دارو می تواند به سلامت و طول عمر بیماران کمک کند. به عبارتی واکسن مورد نظر با افزایش سطح ایمنی بدن، فرد را در مقابل ابتلا به بسیاری از بیماری ها مانند سرطان ایمن می کند.
حضرتی خاطرنشان کرد: در حقیقت این واکسن در سال 85 به عنوان اختراع ثبت شده است و در انتظار صدور تولید انبوه از سوی سازمان غذا و دارو بوده تا بیماران زیادی در ایران و جهان موفق به استفاده این واکسن شوند.
 
 
منبع: جام جم آنلاین 


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*