http://iranneeds.com
سه شنبه 24 آذر 1394
افرادی که سالم هستند نیازی به تزریق واکسن آنفلوآنزا ندارند
 افرادی که سالم هستند نیازی به تزریق واکسن آنفلوآنزا ندارند

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی هرمزگان: افراد سالم نیازی به تزریق واکسن آنفلوآنزا ندارند


مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی هرمزگان ضمن تاکید بر این‌که افراد عادی نیازی به تزریق واکسن آنفلوآنزا ندارند، گفت: تزریق این واکسن تنها برای گروه‌های آسیب‌پذیر توصیه‌می‌شود.

دکتر فاطمه نوروزیان گفت: کودکان زیر دو سال، بیماران سرطانی، بیماران آسمی و قلبی، بیماران کلیوی، افراد بالای ٦٥‌سال و زنان باردار و افراد دارای نقص سیستم ایمنی ازجمله گروه‌های آسیب‌پذیری هستند که توصیه می‌شود این واکسن را دریافت کنند.

وی با بیان این‌که افراد عادی باید به‌منظور فراهم‌بودن این واکسن برای گروه‌های آسیب‌پذیر از مراجعه برای دریافت این واکسن به مراکز درمانی و داروخانه‌ها خودداری کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به نگرانی به وجود آمده در استان و با توجه به خیل بالای مراجعان، کمبودی در استان درخصوص این واکسن به وجود آمده که از فردا این کمبود برطرف می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری‌های صورت‌گرفته از سوی دانشگاه علوم‌پزشکی هرمزگان، از فردا یکهزارو ٥٠٠دوز واکسن آنفلوآنزا در مراکز درمانی دولتی و خصوصی استان توزیع می‌شود.

نوروزیان تصریح کرد: براساس آمار موجود ١١نفر در هرمزگان مشکوک به بیماری آنفلوآنزا «اچ‌وان‌ان‌وان» هستند که هم‌اکنون نمونه‌گیری از بیماران صورت‌گرفته و منتظر اعلام‌نتایج هستیم.مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی هرمزگان ضمن تاکید بر رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم، گفت: افراد عادی نکات بهداشتی ازجمله شست‌وشوی مرتب دست‌ها، استفاده از ماسک در صورت قرارداشتن در محیطی که افرادی با علایم سرماخوردگی حضور دارند و همچنین پرهیز از دیده‌بوسی و تماس با دست را به‌منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری رعایت کنند.

منبع: روزنامه شهروند


 


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*