http://iranneeds.com
آرشیوی
عوامل ورم ملتحمه چشم چیست؟
عوامل ورم ملتحمه چشم چیست؟

عارضه ورم ملتحمه چشم زمانی بروز می‌کند که غشاء مخاطی نازک و شفاف ملتحمه که سطح داخلی پلک‌ها و بخش سفید کره چشم را پوشانده، ملتهب و قرمز می‌شود.در بروز این عارضه چشمی عوامل متعددی نقش دارند که سه دلیل اصلی آن شامل عوامل حساسیت‌زا و آلرژیک، عفونت ویروسی و یا عفونت باکتریایی هستند.

در صورتی که عامل این بیماری عفونت ویروسی یا باکتریایی باشد می‌تواند از فرد مبتلا به اشخاص سالم منتقل و به یک بیماری مسری تبدیل شود.

مهم‌ترین علامت این بیماری قرمز شدن سفیدی چشم است. التهاب یا ورم ناشی از ورم ملتحمه چشم باعث می‌شود رگ‌های خونی چشم آشکارتر و قرمزتر شوند. همچنین بیماری ورم ملتحمه باعث خارش و مرطوب شدن چشم، ورم پلک‌ها، تاری دید و حساسیت به نور می‌شود.

پزشکان در مورد شیوه درمانی این بیماری معتقدند که بسته به نوع عامل ایجادکننده ورم ملتحمه، درمان‌های مختلفی به کار گرفته می‌شوند. به طور مثال در مواقعی که عامل بیماری، واکنش‌های آلرژیک است ضرورت دارد که از عوامل حساسیت‌زا دوری شود. همچنین در درمان بیماری با عامل باکتریایی، مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها توصیه می‌شود.

در عین حال برای تسکین علائم این بیماری از کمپرس آب سرد برای مواقعی که ورم ملتحمه ناشی از واکنش‌های آلرژیک است و از کمپرس آب گرم برای مواردی که بیماری ناشی از عفونت‌های ویروسی یا باکتریایی استفاده می‌شود.

 علاوه بر این افرادی که از لنز استفاده می‌کنند باید در مواقع ابتلا به این عارضه، لنزهایشان را از چشم خارج کنند.
 
 
منبع: ایران مطلب 


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*