http://iranneeds.com
پنجشنبه 16 مهر 1394
اینترنت فشار خون را بالا می برد!
اینترنت فشار خون را بالا می برد!

دانشمندان ارتباط مستقیمی بین استفاده از اینترنت و ابتلا به فشار خون بالا یافته اند.


باشگاه خبرنگاران جوان؛ آیا تا کنون برای شما پیش آمده است که از دیدن یک توئیت و یا یک کامنت نا معقول در یوتیوب فشار عصبی زیادی را در بدن خود احساس کنید؟

اگر اینچنین است توصیه پزشکی برای شما این است که زمان صرف شده برای استفاده از اینترنت روزانه خود را کاهش دهید زیرا محققان آمریکایی دریافته اند که ارتباط مستقیمی بین فشار خون بالا و استفاده از اینترنت وجود دارد.

دانشمندان آمریکایی طی تحقیق در بیمارستان هنری فورد واقع در دیترویت دریافتند نوجوانانی که بیش از 14 ساعت در هفته وت خود را صرف استفاده از اینترنت می کنند بیشتر در معرض ابتلا به فشار خون بالا هستند.


فشار خون بالا ارمغان اینترنت

در بررسی های به عمل آمده و مطالعات صورت گرفته در خصوص 134 نوجوان که مدت زمان زیادی صرف استفاده از اینترنت می کردند 26 نفر از آنها فشار خونی بالاتر از حد معمول دارند. در آماری که طی این تحقیق اعلام شده است 43 درصد افرادی که مدت زمان زیادی از اینترنت استفاده می کنند از اضافه وزن رنج می برند، این آمار در مقایسه با 26 درصد افرادی است که کمتر از اینترنت استفاده میکنند و اضافه وزن دارند.

یکی از محققان در زمینه استفاده جوانان و نوجوانان از شبکه های اجتماعی گفت: مسئله مهم در استفاده از ابزار تکنولوژی و اینترنت داشتن استراحت منظم و داشتن تحرک فیزیکی است که زمینه سازی برای انواع بیماری ها صورت نگیرد، متاسفانه این روزها اضطراب خوراک شبکه های اجتماعی شده است.

وی در ادامه افزود: استفاده پنج روز در هفته و صرفا روزی دو ساعت از اینترنت یک استفاده معقول و مناسب برای همه کاربران اینترنتی است.

دانشمندان معتقدند نتایج این تحقیق می تواند به پزشکان و پرستاران برای نظارت و ارزیابی بهتر سلامت کودکان و نوجوانان در جهت کنترل استفاده از اینترنت کمک کند.


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*