http://iranneeds.com
آرشیوی
تکرر ادرار نشانگر چیست؟
تکرر ادرار نشانگر چیست؟

یکی از مشکلات افرادی که دیابت از نوع شیرین دارند تکرر ادرار است که افزایش قند موجب افزایش ادرار می شود.


دکتر محمد رضا رزاقی متخصص اورولوژی ، گفت: یکی از مشکلات مهم کلیه که برای افراد ایجاد می شود تکرر ادرار است که دفع بیش از حد مایعات و افزایش غیر معمول دفاع دفع است.

وی ادامه داد: تکرر ادرار به دلایل مختلف ایجاد می شو د یکی از این دلایل عفونت ادراری مثانه است که همراه تب و لرز و سوزش ادرار و تکرر ادرار همراه است که در خانم های جوان دیده می شود.

رزاقی افزود: از بیماری های دیگری که موجب تکرر ادرار می شود بیماری داخلی است کسانی که دیابت شیرین دارند باعث افزایش حجم ادرار می شود افزایش مواد قندی زیاد تر از حد معمول باعث دیورز و حجم ادرار زیاد و تکرر ادرار می شود.

وی اظهار داشت: اولین علامت دیابت شیرین تکرر ادرار است اختلال در هورمون ADH که تنظیم کننده دفع مایعات خروجی از بدن است دچار مشکل می شود.

این هورمون از غدد مغز ترشح می شود اگر این هورمون دچار اختلال شود فرد تکرر ادرار پیدا می کند.

وی متذکر شد: بعضی از بیماری های ثانویه مانند: تنگی مجرای ادرار است که حجم ادرار به طور کامل تخلیه نمی شود و فاصله تخلیه ادرار کم می شود.

سنگ های داخل مثانه و وجود مواد خارجی و حالت های فتقی نیز باعث تکرر ادرار می شود.

منبع" پارسینه 


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*