http://iranneeds.com
آرشیوی
مرحله دوم فیلترینگ هوشمند آغاز شد
 مرحله دوم فیلترینگ هوشمند آغاز شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، هدف از طرح فیلترینگ هوشمند را حذف محتوی مجرمانه و غیراخلاقی فضای مجازی دانست و گفت: مرحله اول اجرای این طرح پایان یافته و مرحله دوم آن آغاز شده است.


 'محمود واعظی' روز دوشنبه در سمنان در جمع خبرنگاران گفت: برخی از سایت ها دارای محتوی مجرمانه و یا غیراخلاقی هستند و خانواده ها نمی خواهند چنین فضایی در اختیار داشته باشند، در حالی که همین سایت ها مطالب علمی و مفید نیز دارند و قرار نیست کل سایت مسدود شود.

وی اظهار داشت: برای اینکه جامعه را از مطالب مفید سایت ها محروم نکنیم سامانه هوشمندی طراحی شد که برخی مطالب غیر اخلاقی و مجرمانه را مسدود و از دسترس خارج می کند.

وی یادآور شد: فیلترینگ هوشمند سه مرحله دارد که مرحله اول آن آزمایشی و اجرای آن به مدت یک ماه به طول انجامید که از مرحله اول راضی هستیم.

واعظی گفت: اجرای مرحله دوم آن نیز یک هفته است آغاز شده و به مدت سه ماه به طول می انجامد.

* توسعه اینترنت روستایی

وزیر ارتباطات در خصوص توسعه شبکه اینترنت در روستاها گفت: در حال حاضر هشت هزار روستا در کشور به اینترنت متصل هستند و تا سال آینده این تعداد را به نزدیک به 30 هزار روستا افزایش خواهیم داد.

وی یادآور شد: طبق برنامه باید روستاهای دارای 20 خانوار زیر پوشش شبکه اینترنت قرار گیرند در حالی که هم اکنون روستاهای کمتر از 20 خانوار نیز زیر پوشش قرار گرفته اند.

* تلاش برای کاهش تعرفه های مخابراتی

وزیر ارتباطات در خصوص برنامه افزایش یا کاهش تعرفه های مخابراتی نیز اظهار داشت: برنامه ما این است که سال آینده افزایش تعرفه ای نداشته باشیم و اگر بتوانیم در بخش اینترنت خانگی و موبایل کاهش تعرفه داشته و اینترنت را برای استفاده عموم ارزان کنیم.

واعظی گفت: در خصوص تعرفه های تلفن ثابت با توجه به اجرای طرح هم کدسازی، درآمد شرکت مخابرات کاهش یافته و ممکن است در این بخش تغییراتی داشته باشیم اما بنایی بر افزایش قیمتها وجود ندارد.

* افزایش کاربران اینترنت

وی گفت: در خصوص افزایش سرعت و یا امکان دسترسی همگان به اینترنت تصمیم گرفته شد در این بخش سرمایه گذاری انجام شود تا شرایط برخورداری از اینترنت برای همه فراهم شود.

واعظی اظهار کرد: در این خصوص در دولت یازدهم شمار کاربران اینترنت در کشور از سه میلیون کاربر تا هشت میلیون کاربر افزایش یافته است.

وی گفت: در عین حال سرعت اینترنت برای دانشگاهها، مراکز عمومی، تجاری و غیره را افزایش داده ایم و امیدواریم در آینده این مشکل نیز با توسعه تلفن های نسل سه و چهار رفع شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سمنان را از استانهای مهم در حوزه ارتباطات دانست و اظهار کرد: نزدیکی به تهران و داشتن پتانسیل اقتصادی شرایط را برای توسعه بیش از پیش ارتباطات در این استان فراهم کرده است.

وی گفت: توسعه ارتباطات که در این استان اتفاق افتاده نسبت به ماههای گذشته دو برابر شده است.

وزیر ارتباطات در پایان سفر به سمنان راهی شهرستان گرمسار شد.
 
 
منبع: خبرگزاری ایرنا 


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*