http://iranneeds.com
آرشیوی
برادرزاده قلابی آقای وزیر دستگیر شد
برادرزاده قلابی آقای وزیر دستگیر شد

مرد خلافکاری که قصد داشت با معرفی خود به عنوان برادزاده وزیر ،‌ نمایندگی یکی از شرکت‌های خودروساز را به دست بیاورد، شناسایی و دستگیر شد.


به گزارش ایران نیدز به نقل از باشگاه خبرنگاران،‌ پنجم اردیبهشت ماه سال جاری نماینده حقوقی وزارات صنعت و معدن به عنوان شاکی در دادسرای ناحیه 10 تهران حاضر و با طرح شکایتی عنوان داشت که شخصی با معرفی خود تحت عنوان برادرزاده شخص وزیر و ارائه معرفی نامه مجعول، قصد گرفتن نمایندگیِ یکی از شرکت‌های خودروسازی را داشته است.

پرونده در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ:

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "جعل" و به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 10 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات نماینده حقوقی:

نماینده حقوقی وزارت صنعت و معدن پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: "چندی پیش شخصی با جعل هویت و همچنین جعل عنوان نماینده سازمان بازرسی کل کشور، به دفتر مرکزی یکی از شرکت‌های خودروسازی کشور مراجعه و قصد داشته تا با ارائه مدارک شناسایی و همچنین معرفی نامه مجعول نسبت به گرفتن نمایندگی خدمات پس از فروش، برای شخصی بنام "پیمان . ش" در استان فارس اقدام نماید که عوامل حراست وزارتخانه با بررسی مدارک ارائه شده از سوی این شخص اطلاع پیدا کردند که این مدارک تماماً مجعول بوده و شخص وزیر نیز صراحتا عنوان داشته‌اند که برادرزاده‌ای با این مشخصات نداشته و هرگونه اقدام جهت اخذ نمایندگی شرکت‌های خودروسازی نیز می‌بایست برابر ضوابط قانونی انجام شود."

شناسایی مجرم سابقه دار:

کارآگاهان پایگاه هشتم با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته دفتر مرکزی شرکت خودروسازی، موفق به شناسایی تصویر برادرزاده قلابی وزیر شدند؛ با بدست آمدن تصویر این شخص و انجام چهره نگاری از طریق بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار بنام "محمد . ن" (متولد 1359) با بیش از 7 سابقه ارتکاب جرایم مختلف با موضوعات جعل، کلاهبرداری، سرقت، خیانت در امانت، نگهداری سلاح و مهمات جنگی و ... شدند.


دریافت نمایندگی در ازای پرداخت 30 میلیون تومان:

همزمان با شناسایی "محمد. ن" و در ادامه رسیدگی به پرونده، "پیمان . ش" که متهم(محمد.ن) قصد داشت تا امتیاز نمایندگی شرکت خودروسازی را برای وی اخذ نماید نیز شناسایی و در تحقیقات از وی مشخص شد که "محمد.ن" ضمن معرفی خود به عنوان برادرزاده وزیر و همچنین نماینده سازمان بازرسی کل کشور مدعی شده که بواسطه این ارتباطات قادر به دریافت نمایندگی از شرکت های خودروسازی است و با طرح این پیشنهاد(اخذ نمایندگی خدمات پس از فروش از شرکت خودروسازی) مبلغ 30 میلیون تومان از "پیمان . ش" دریافت کرده است .

دستگیری متهم :

با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از سوابق متهم ، کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در خیابان تهران نو و دستگیری وی در مورخه 26/03/1394 شدند.

متهم در اظهارات اولیه منکر هرگونه جعل مدارک و همچنین سوءاستفاده از شباهت فامیلی خود با شخص وزیر شده اما در ادامه و با ارائه دلایل و شواهد غیر قابل انکار مجبور به اعتراف شد.

جعل عنوان دولتی ، شیوه و شگرد کلاهبرداری:

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی تعداد دیگری از اشخاصی که متهم تحت عناوین مختلف به آنها مراجعه کرده، مشخص شد که متهم ضمن معرفی خود تحت عناوین مختلف دولتی و به بهانه‌های مختلف از جمله "اخذ مجوز ساخت پمپ بنزین در سطح شهر تهران" ، "انجام امور قضایی" ، "انجام امور بیمه ای در خصوص بیماری‌های خاص" و .... ، نسبت به فریب این افراد و دریافت وجوهات مختلف از آنها اقدام نموده است.


سرگرد کارآگاه قُباد بُرجی، سرپرست پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: " متهم پرونده با قرار بازداشت موقت و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان حـر – خیابان 12 فروردین مراجعه نمایند."
 
 
 


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*