http://iranneeds.com
شنبه 7 آذر 1394
یک سایت عجیب با محتوای خفت گیری فیلتر شد!
یک سایت عجیب با محتوای خفت گیری فیلتر شد!

سایتی که در آن به شهروندان می گفت تجربه ی زورگیری های اتفاق افتاده برایشان را گزارش دهند، فیلتر شد.


یکی با قمه دیگری با چاقو برخی اوقات هم با ضرب و شتم فیزیکی، خلافکارانی که برای به دست آوردن مال شما جانتان را به خطر می اندازند.


بسیاری از کسانی که ساکن شهرهای بزرگ هستند ماجراهای مختلف زورگیری را یا خودشان تجربه کردند و یا از نزدیکانشان شنیده اند، خاطراتی بسیار تلخ که علاوه بر ضررهای مالی و جانی تا مدت ها از لحاظ روحی بررویشان تاثیر می گذارد.

به همین منظور چند کاربر اینترنت که تجربه مواجه شدن با زورگیران نیز داشته اند، سایتی ایجاد کردند که در آن شهروندان پیشنهاد می دادند تا تجربه برخورد با زورگیران را شرح دهند، به این سبک نقاط پرخطر شهر های بزرگ شناسایی شود.

طراحان این سایت درباره ی خود نوشته بودند : «ما خودمون چند دفعه تا الان در تهران جلومون رو گرفتن و ازمون با چاقو و قمه خفت گیری کردن. به همین خاطر به این فکر افتادیم که وب سایت «خفت گیری» رو درست کنیم تا از همۀ کسانی که خفت گیری شده بخوایم تا جایی و ساعتی که ازشون در تهران خفت گیری شده رو اضافه کنن. اینجوری می‌تونیم محله‌های خطرناک شهر رو ببینیم کجاها هستن و همه ببینن که چه محله‌هایی در شهرمون خطرناک هستن. امیدواریم یه روزی اونقدر امنیت در شهرمون بالا بره که ما هم این وب سایت رو تعطیل کنیم»


 
خفت سایت خفتگیری گرفته شداما حالا با گذشت مدتی کوتاه از فعالیتش، این سایت  فیلتر شده است. آخرین مطلبی که در سایت خفتگیری بارگذاشته شده "از همۀ رفقایی که این چند روز همکاری کردن توی شبکه های اجتماعی، رسانه ها و تماس گرفتن و ایده های خوبی دادن بهمون ممنونیم و ببخشید که اینقدر زود فیلتر شدیم."این موضوع را از کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه پیگیر شدیم.خرم آبادی دبیر کارگروه مصادیق مجرمانه در خصوص فیلتر شدن این سایت چنین گفت: سایت خفت گیری این امکان را برای کاربران فراهم می کرد که در روی نقشه قربانیانی را که مورد سرقت و تهاجم قرار گرفته اند را مشخص کند. این اقدام توسط فردی صورت گرفنه بود که رضایت مرجع قضایی را دارا نبوده و صحت و سقم این نقاط مشخص شده روی نقشه کذب بوده است.لذا به جای کمک به مردم دلهره و تشویش را به آنان منتقل می کرد به همین سبب و در پی شکایات کاربران از سایت خفت گیری، فیلترینگ این سایت در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه مطرح شد و در نتیجه آن سایت خفت گیری فیلتر شد، همچنین امکان تهمت زدن این سایت به افراد بی گناه و همچنین گناهکار جلوه دادن آنان نیز وجود داشت.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

گزاش از نوروزبیگیانتهای پیام/


 
آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*