http://iranneeds.com
چهارشنبه 15 مهر 1394
نکاتی برای امنیت بیشتر در اینترنت
نکاتی برای امنیت بیشتر در اینترنت

در این عصر سرعت و پیشرفت، ایمن نگاه داشتن خود بیشتر شبیه چشم اندازی است که در دوردست ها قرار گرفته اما با رعایت نکاتی ساده می توان شرایط را برای خود و خانواده ایمن تر کرد.


قوانین کلی برای امنیت بیشتر در اینترنت :اطلاعات از طریق اینترنت به تمام جهان ارسال می شود، آنهم با سرعتی که قبل از این غیرقابل تصور بود. همه چیز تنها با فشردن یک دکمه. اما همانند هر تکنولوژی دیگر، اینترنت نیز پتانسیل هایی از جنس خوب و بد دارد. در این عصر سرعت و پیشرفت، ایمن نگاه داشتن خود بیشتر شبیه چشم اندازی است که در دوردست ها قرار گرفته اما با رعایت نکاتی ساده می توان شرایط را برای خود و خانواده ایمن تر کرد.

 
امنیت اینترنت,شبکه بی سیم

 

عقل سلیمبه گزارش ایران مطلب به نقل از عصر ایران :شما درب منزل خود را در شرایطی که کلید روی آن قرار دارد، باز نمی گذارید، شماره نامه بیمه خود را در اختیار غریبه ها قرار نمی دهید و یا در هنگام خرید به فروشنده اجازه نخواهید داد تا کارت بانکی شما را 5 بار استفاده کند! تمامی این نگرانی ها را از زندگی عادی خود به زندگی مجازی منتقل کنید. هیچ موردی در رابطه با فضای مجازی جادویی نیست؛ اگر چیزی بیش از حد خوب به نظر می رسد به حقیقی بودن آن شک کنید.محافظت از اطلاعات شخصیبرخی افراد اگر اطلاعات کافی در رابطه با زندگی شما داشته باشند، قطعا آن را خراب خواهند کرد. افراد سودجو براحتی می توانند از کارت های اعتباری شما استفاده کرده و حتی برای دریافت وام با اطلاعات شخصی دیگران اقدام کنند، البته جرائم به موارد مطروحه ختم نمی شوند. و این اهمیت حفاظت از اطلاعات شخصی را به ما گوشزد می کند. هیچگاه اطلاعات شخصی خود را از طریق ایمیل و یا پیام های فوری به دوستانتان ارسال نکنید زیرا این ها روش هایی ایمن به شمار نمی آیند.استفاده از فایروالفایروال ها مانند قفل آویز برای یک در هستند. بدون استفاده از قفل، بازکردن در بسیار آسان تر است اما امنیتی در کار نخواهد بود. فایروال ها به شما می گویند کدام نرم افزار در رایانه به شبکه متصل شده و این امکان را فراهم می کند تا ارتباط های مذکور را متوقف کنید. استفاده موثر از فایروال ها نیازمند داشتن اطلاعات در رابطه با نرم افزار ها و شناسایی لزوم دسترسی آنها به اینترنت است. نگران نباشید! در هر صورت، پس از مدتی با نرم افزاها و نوع فعالیت فایروال ها آشنا خواهید شد.

 
امنیت اینترنت,شبکه بی سیم

 

ضد بدافزاهاویروس ها و اسپای ورها(نرم افزاهای جاسوسی) بسیار خطرناک هستند زیرا درون رایانه شما به فعالیت می پردازند بدون آنکه اطلاعی در این رابطه داشته باشید. یک ویروس با طراحی پیشرفته می تواند اطلاعات شما را به رغم تدابیر امنیتی دچار مخاطره کند. اگر از سیستم هامل ویندوز استفاده می کنید و به سادگی به اینترنت متصل می شوید به همان سهولت نیز آلوده ویروس ها خواهید شد. از این رو نسبت به دریافت آخرین به روز رسانی ها برای نرم افزار ضد ویروس خود اطمینان حاصل کنید.از شبکه بی سیم محافظت شده استفاده کنیدشبکه های بی سیم رایگان برای دنبال کردن مسیر در نقشه های گوگل(نرم افزار گوگل مپس) در پمپ بنزین بسیار جذاب هستند، اما شما اطلاعاتی در رابطه با استفاده کنندگان اینگونه شبکه ها و اینکه قابل اعتماد هستند را در اختیار ندارید! هیچگاه در یک شبکه بی سیم ناشناس به اطلاعات حساس مراجعه نکنید. این شبکه ها یکپارچه نیستند و هکرها تنها با یک لپ تاپ می توانند کلمات عبور و رمزهای شما را از آن خود کنند. پس؛ از چنین شبکه هایی با احتیاط استفاده کنید و فعالیت های بانکی و موارد مشابه را تا دسترسی به شبکه ای ایمن متوقف کنید!


 


 
 
آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*