http://iranneeds.com
آرشیوی
دکتر احسانی: با این بودجه نمی‌توان در رشته‌های پایه مدال آورد
دکتر احسانی: با این بودجه نمی‌توان در رشته‌های پایه مدال آورد

کشتی حداقل تا سه دوره دیگر در رقابت‌های المپیک باقی خواهد ماند. خبری خوشحال کننده برای ورزش ایران. اما صرف نظر از اینکه ورزش ایران همواره به کشتی به عنوان یک رشته مدال‌آور در میادین جهانی نگاه می‌کند، این پرسش مطرح می‌شود که اگر کشتی در المپیک نباشد ما چه خواهیم کرد؟


یک متخصص مدیریت ورزشی با تاکید بر لزوم توجه به رشته کشتی تصریح می‌کند: این توجه به کشتی نباید سبب فراموش کردن دیگر رشته‌های ورزشی باشد. رشته‌هایی که می‌توانیم در آن‌ها مدال‌های بسیاری را کسب کنیم، اما متاسفانه چندان که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرند.

به گزارش ایران نیدز به نقل از ایسنا، دکتر محمد احسانی خاطرنشان می‌کند: اگر از نیروهای کارآمد و متخصص در ورزش بهره ببریم، می‌توانیم به کسب مدال در رشته‌های پایه مثل دوومیدانی، شنا و ژیمناستیک امیدوار باشیم. کسی که مسئولیت ورزش کشور را بر عهده می‌گیرد باید بودجه زیادی را به ورزش کشور وارد کند تا بتوان به رشته‌های مدال‌آور توجه ویژه‌ای داشت. متاسفانه با بودجه کنونی نمی‌توان در رشته‌های پایه مدال آورد تا بتوانیم با کشورهای صاحب نام در عرصه ورزش رقابت کنیم.

احسانی با تاکید بر اینکه ایرانیان جزو مردمانی هستند که دارای ویژگی‌های خوبی از نظر جسمی و ژنتیکی برای ورزش هستند، خاطرنشان کرد: البته در رشته‌های مختلف ورزشی باید اولویت‌بندی رعایت شود. مطمئنا رشته‌های مدال‌آور ایران در رقابت‌های جهانی مثل کشتی و تکواندو باید توجه ویژه‌ای شوند، اما در کنار این رشته‌ها باید بر روی ورزش‌هایی که پتانسیل مدال‌آوری در آن‌ها وجود دارد نیز سرمایه‌گذاری شود.

این متخصص مدیریت ورزشی افزود: بر اساس یک سرمایه‌گذاری دراز مدت با مدیریت علمی و دقیق و هزینه کردن برای سنین پایه می‌توانیم در آینده به کسب مدال در رشته‌های پرمدال امیدوار باشیم. او یکی دیگر از مشکلات ورزش ایران برای مدال‌آوری را بخش بانوان دانست و گفت: بانوان ما در المپیک حضور کم‌رنگی دارند و عملا 50 درصد نیروهایی که دیگر کشورها برای کسب مدال بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند را نداریم. برای مثال چین در المپیک گذشته نیمی از مدال‌های خود را به واسطه زنان کسب کرد. البته راه حل این مشکل سرمایه‌گذاری در رشته‌هایی چون تیروکمان و قایقرانی برای بانوان است.

احسانی در پایان ابراز امیدواری کرد که با سرمایه‌گذاری و مدیریت علمی بر روی ورزش بتوانیم در رشته‌های مختلف مدال‌آور باشیم.


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*