http://iranneeds.com
آرشیوی
شانسي كه نبايد از دستش بدهيم
شانسي كه نبايد از دستش بدهيم

رسيدن به برخي خواسته‌ها، مثل كسب ميزباني المپيك يا جام جهاني باتوجه به شرايط و امكانات موجود، بلند پروازانه است


و شايد هم آرزويي محال يا حداقل نزديك به محال؛ ميزباني كه هر اندازه هم به ما نزديك شود و در چند كشور آن طرف‌تر برگزار شود، رسيدن به آن برايمان قابل دسترس نيست. حداقل نه به اين زودي‌ها.
اما برخي خواسته‌ها، اينقدرها هم دور از دسترس نيست و رسيدن به آن، تنها نياز به صرف فعل خواستن دارد. مثل كسب عنوان ميزباني جام ملت‌هاي آسيا؛ ميزباني‌اي كه البته دو مرتبه پيش از اين هم تجربه‌اش را داشته ايم و خوب هم از عهده آن برآمده ايم و دليلي ندارد براي سومين بار نتوانيم از پس آن برآييم. حتي اگر رقباي سرسختي چون عربستان و امارات را در نيل به اين هدف در كنار خود داشته باشيم. خصوصاً با توجه به بحثي كه در خصوص انتخاب ايران، عربستان و امارات به عنوان گزينه‌هاي اصلي كسب عنوان ميزباني رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا از سوي كنفدراسيون فوتبال آسيا مطرح شده، شانس ايران براي اين ميزباني افزايش يافته است.
از آنجايي كه امارات چند سال قبل ميزبان اين رقابت‌ها بوده، شانسش برابر ايران و عربستان كاهش مي‌يابد و بين ايران و عربستان هم شرايط توريستي و همچنين آب و هواي مناسب‌تر كشورمان و البته فاكتور مهم و قابل توجه تماشاگران نيز در افزايش اين شانس نقش مهمي دارد كه مي‌تواند شرايط را براي كسب سومين ميزباني مهيا كند.  اما آنچه كه مسلم است، براي كسب اين عنوان نمي‌توان تنها به فاكتورهاي ياد شده اكتفا كرد و بايد شرايط و امكانات را هم براي ميزباني اين رقابت‌ها آماده و مهيا كرد تا در رقابت با عربستان و امارات، عقب نمانيم، چراكه بي‌شك عربستان و امارات از هيچ تلاشي براي كسب اين عنوان فروگذار نخواهند كرد.
البته با توجه به اينكه نمايندگان و بازرسان AFC سفرهاي خود براي بازديد از امكانات كانديداهاي ميزباني را از اواسط آبان تا اوايل فروردين 93 آغاز مي‌كنند، زمان زيادي هم براي آماده كردن شرايط ميزباني جام ملت‌ها نيست و بايد از همين امروز دست به كار مهيا كردن شرايط و امكانات لازم شد. هر چند كه در بازديد اوليه هيچ نظري در خصوص حائز شرايط بودن كانديداها اعلام نمي‌شود و تنها نواقص براي برطرف شدن گوشزد مي‌شود و در بازديد دوم است كه با توجه به شرايط و امكانات، بازرسان AFC نظر خود را اعلام مي‌كنند. اما با توجه به رقباي سرسختي كه ايران در راه كسب ميزباني دارد، نبايد زمان را براي آماده‌سازي از دست داد و بايد تا زمان كسب قطعي عنوان ميزباني، تلاش كرد.
اما يكي ديگر از فاكتور هايي كه AFC توجه ويژه‌اي به آن دارد و در نظر گرفتن آن مي‌تواند شانس ايران را براي گرفتن ميزباني افزايش دهد، توجه و حمايت دولت و تأمين بودجه برگزاري اين مسابقات است.
از طرفي هم AFC با اتخاذ تصميماتي خاص نظير ممنوع بودن فروش و تبليغات مشروبات الكلي در دو كشور ايران و عربستان در صورت ميزباني‌شان در جام ملت‌هاي آسيا كه بنا بر درخواست ايران و عربستان و صرفا براي اين دو كشور گرفته است و تأكيد بر اينكه اگر جام ملت‌ها در ايران و عربستان برگزار شود با هيچ اسپانسري درباره مشروبات الكلي قرارداد نمي‌بندد، همكاري نزديكي با كانديداها، خصوصا ايران داشته و حالا تنها تلاش مسئولان است كه با توجه به شرايط موجود و هموار شدن راه، براي سومين بار ميزباني رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا را بگيرند كه اين نمي‌تواند كار چندان سختي باشد. البته اگر فعل خواستن را صرف كنيم و از هدر دادن زمان و واگذاري شانس خود به عربستان خودداري كنيم.


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*