http://iranneeds.com
آرشیوی
اولین فروشگاه فیس بوکی افتتاح شد
اولین فروشگاه فیس بوکی افتتاح شد

فروشگاهی در شهر هامبورگ به جای گرفتن پول از مشتریان، از آنان درخواست لایک‌، کامنت و عکس‌های فیس‌بوکی‌ می‌کند. در این «فروشگاه داده‌های کامپیوتری» مانند دیگر فروشگاه‌ها مشتریان برای پرداخت پول به صندوق می‌روند، ولی در آنجا اجناس خریداری شده اسکن شده و حساب می‌شود که در ازای بهای پرداختی‌ به چه میزان اطلاعات نیاز است.


چنانچه عکس‌های گذاشته شده در فیس‌بوک برای خرید جنسی کم باشد، خریدار می‌تواند همانجا با استفاده از گوشی خود در فروشگاه‌، عکس انداخته و به این ترتیب کم بودن‌عکس‌ها را جبران کند. خریدار می‌تواند به جای انداختن عکس، کامنت هم بگذارد. پس از انتقال داده‌ها از فیس‌بوک خریدار به کامپیوتر صندوق، داده‌ها پاک خواهند شد.
ایده این پروژه از سوی فلوریان دومان، مانوئل اوربانکه و ماکسیمیلیان هوخ، سه جوان آلمانی بوده است. آنها این ایده را در ابتدا به مدت یک هفته در یک بوتیک لباس در شهر هامبورگ به‌صورت آزمایشی به اجرا درآورند.
آنها هدف از این کار خود را جلب توجه عمومی نسبت به حساسیت انتشار داده‌های شخصی در فضای مجازی خوانده‌اند. مانوئل اوربانکه می‌گوید: «با این کار ما می‌خواستیم تا مردم آگاهانه‌تر نسبت به اطلاعات شخصی‌شان رفتار کنند.»
این سه جوان آلمانی در هفته اول راه‌اندازی این فروشگاه، در فروشگاه حضور دارند تا به گفته مانوئل اوربانکه، واکنش مردم را مشاهده کنند. به گفته آنها بازخوردها مثبت بوده است.


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*