http://iranneeds.com
آرشیوی
با قطار سریع‌السیر 35 دقیقه ای از تهران به قم سفر کنید
با قطار سریع‌السیر 35 دقیقه ای از تهران به قم سفر کنید

وزیر راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد که با راه‌اندازی این قطار سریع‌السیر ارتباط منطقی‌ میان صنعت هوایی و ریلی برقرار و اسباب آسایش مردم فراهم شود.


وزیر راه و شهرسازی از آغاز عملیات ریل‌گذاری قطار سریع‌السیر تهران ـ فرودگاه امام خمینی (ره) ـ قم ـ اصفهان با حضور رئیس‌جمهور خبر داد.

عباس آخوندی امروز در حاشیه برگزاری مراسم سالگرد بازگشت امام خمینی (ره) به میهن در ترمینال شماره یک فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران گفت: عملیات اجرایی طرح مهم قطار سریع‌السیر تهران ـ فرودگاه امام خمینی (ره) ـ قم ـ اصفهان (تهران - اصفهان) که به دلیل مسائل مالی مدتی متوقف شده بود به زودی با حضور رئیس جمهور از سر گرفته و ریل‌گذاری این مسیر آغاز می‌شود.

وی تاکید کرد :امیدواریم با راه‌اندازی این پروژه صنعت مهم قطارهای سریع‌السیر را در کشور فعال کنیم.

آخوندی درباره ویژگی‌های این قطار اظهار کرد: قطار سریع‌السیر با سرعت بیش از 300 کیلومتر از تهران حرکت خواهد کرد و در نخستین ایستگاه به فرودگاه امام خمینی (ره) می‌رسد.

وی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین مسائل مردم نحوه اتصال به فرودگاه امام خمینی (ره) است، افزود: قطار سریع‌السیر امکان دسترسی ریلی به فرودگاه امام را از یک ایستگاه بالاتر از ایستگاه راه‌آهن تهران واقع در مرکز شهر فراهم می‌کند و مردم می‌توانند با این قطار پرسرعت به فرودگاه امام بروند تا از این ترافیک بسیار سنگینی که وجود دارد به راحتی بگذرند.

آخوندی خاطرنشان کرد: این مسیر ریلی تا قم ادامه می‌یابد و در قم نیز یک ایستگاه مرکزی دارد که مردم می‌توانند به زیارت حضرت معصومه (س) بروند؛ کسانی که در قم زندگی می‌کنند یا در این شهر کار دارند، می‌توانند با این قطار بسیار سریع در فاصله زمانی 30 تا 35 دقیقه از تهران به قم بروند که طی کردن این فاصله از نظر زمانی بسیار با اهمیت است؛ این قطار بعد از قم هم به سمت اصفهان حرکت می‌کند.

وی ابراز امیدواری کرد که با راه‌اندازی این قطار سریع‌السیر ارتباط منطقی‌ میان صنعت هوایی و ریلی برقرار و اسباب آسایش مردم فراهم شود.
 
 
منبع: واحدمرکزی خبر 


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*